Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym w ten weekend!

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Tym razem sportowcy rywalizować będą w dniach 25-27. 11. 2022 w Gdańsku.

Projekt IMP AZS skierowany jest do osób niepełnosprawnych z całej Polski uprawiających lub chcących uprawiać sport amatorsko. Poprzez wplecioną koncepcje porozumienia i zrozumienia realizowaną przez osoby ukierunkowane i wyspecjalizowane w tej dziedzinie pomagają w budowaniu pomostu między rożnymi grupami społecznymi oraz sprzyjają tworzeniu pomyślnych warunków dla pozyskiwania nowych odbiorców sportu, lepszego zrozumienia jego znaczenia. Możliwość sportowej rywalizacji pozwala osobom niepełnosprawnym włączyć się lub powrócić do czynnego życia.

Kolejne Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym organizowane są przez AZS Uniwersytetu Gdańskiego i odbędą się w dniach 25-27.11.2022 w Gdańsku. W tym roku do grona sponsorów dołączyła firma PGNiG Grupa Orlen wspierająca AZS UG przy organizacji tego wydarzenia.

 

Więcej: https://imp.azs.pl/dyscypliny/tenis-stolowy/

 

O Mistrzostwach Polski w roku 2021 przeczytasz:

https://ug.edu.pl/news/pl/2296/sukces-organizacyjny-i-sportowy-podczas-integracyjnych-mistrzostwach-polski-azs-w-tenisie-stolowym

 

tenis stołowy
zp