Razem na Szekspirowskim

Gdański Teatr Szekspirowski nie przestaje zaskakiwać. Aktualnie trwający Festiwal Cinematika i monoteatr to nie jedyne, co może nas rozgrzać w coraz chłodniejsze dni. Oto GTS ma przyjemność zaprosić na premierę spektaklu „Podchodzisz moją samotność” Teatru Razem.

Teatr Razem już od kilku miesięcy gości na deskach Szekspirowskiego, a efektem jego pracy jest spektakl stworzony dzięki inspiracji „Romeo i Julią”. Podczas wieloetapowej pracy nad spektaklem mającym wiele realizacji, twórcy widowiska dokonali teatralnego odkrycia. Teatr Razem koncentruje się w swoich poszukiwaniach na  wielkiej potrzebie miłości, miłości pisanej wielką literą M, która jest w stanie przezwyciężyć nawet niepełnosprawność. Oczywiście, tak jak w szekspirowskim pierwowzorze, miłość ta musi pokonać wiele przeszkód, często spotykając się z brakiem akceptacji ze strony otoczenia oraz najbliższych. „Podchodzisz moją samotność” staje się głosem każdej osoby niepełnosprawnej, pragnącej kochać i być kochaną.

Zgodnie ze swoim założeniem Teatr Razem propaguje równość dla każdego wobec teatru i sztuki, bez względu na osobiste ograniczenia. Przez wiele lat i wiele premier teatr ten wypracował profesjonalne podejście do swoich realizacji, które możemy zaobserwować na udostępnionych przez Teatr materiałach (https://www.youtube.com/watch?v=nlPiSqs0z_U). Artyści Teatru Razem powtarzają kwestie oraz całe sceny do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Utworzony we współpracy z zespołem Remont Pomp spektakl jest pierwszym w pełni profesjonalnym przedsięwzięciem Teatru Razem.

Owoc tej wielomiesięcznej pracy, tworzonej w wyjątkowej przestrzeni GTS, będzie można zobaczyć w dniach 13 i 14 grudnia o godzinie 18.00.

Informacja o puli biletów dla pracowników UG i cenie - w załączniku.

Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „Szekspir dla każdego” finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”.

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Teatr Razem - informacje 7.16 MB
Aleksandra Kuś, studentka kierunku Dziennikarstwo i komunikacji społecznej