Wymiana doświadczeń o wojnie w Ukrainie. Konferencja dla członków kół naukowych

Po 24 lutego br. wiele kół naukowych na UG zmieniło funkcjonowanie. Dostosowały działania do aktualnych potrzeb Ukraińców zbierając dary lub organizując pomoc związaną z zakresem zainteresowań koła. Po ponad 9 miesiącach tych działań Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaprasza na konferencję online, która odbędzie się 8 grudnia. 

Konferencja "Kół naukowych reakcje na wojnę w Ukrainie, czyli jak radzić sobie z funkcjonowaniem w trudnych czasach” ma posłużyć jako przestrzeń do wymiany doświadczeń między studentami zaangażowanymi w koła naukowe. Uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy swoich rówieśników i posłuchać ekspertyzy osób z zewnątrz.

- Czerpiąc z tradycji konferencji „Kół naukowych reakcje...”, mamy zamiar poruszyć tematykę bezpieczeństwa oraz roli mediów, będącą szczególnie istotną w obliczu trwającej wojny - piszą organizatorzy. W konferencji wezmą udział  Andrzej Karpiński (Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor), prof. Iryna Ivanowa z Charkowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Aleksy Szymkiewicz (Stowarzyszenie Demagog).

Konferencja skierowana jest do członków kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność w minionych miesiącach związana była z tematyką toczącej się wojny w Ukrainie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia można wysyłać do 2 grudnia 2022. W organizację wydarzenia zaangażowani są nie tylko pracownicy Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, ale także przewodniczący uniwersyteckich kół naukowych takich jak INSPIAR, NEPTUN TV, czy CDN. 

 

Plakat Wydarzenia

Komitet naukowy i organizacyjny konferencji:

Dr Konrad Knoch - przewodniczący

Dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG

Dr Monika Białek

Dr Paweł Kozielski

Dr Jakub Kufel (UMK)

Mgr Aleksandra Żukowska

Mgr Adam Majchrzak

Aleksander Szlęzak – prezes NEPTUN TV

Mateusz Grądzki – redaktor naczelny CDN

Zuzanna Bielewicz – prezes NKR

Nikola Bożyk – prezes INSPIAR

Zuzanna Dzwilewska - wiceprezes NEPTUN TV i wiceprezes Inspiar

Mateusz Siedlecki - prezes NKF

Karolina Cichocka – przewodnicząca Koła Naukowego Służb Mundurowych (UMK)

oprac. MJ/ZP