Odwiedź Jarmark w Gdańsku i głosuj!

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy znalazł się w Best Christmas Market - prestiżowym plebiscycie, w którym biorą udział największe i najpiękniejsze miasta starego kontynentu i ich jarmarki świąteczne. Głosować można do 8.12, a świąteczne miasteczko odwiedzać można   do 23 grudnia.

Na czas Jarmarku uliczki historycznego centrum Gdańska zamieniły się w świąteczne miasteczko. Klimatyczne dekoracje, stoiska z nietuzinkowymi produktami i bogaty program artystyczny, sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku to miejsce, w którym naprawdę mocno poczujemy świąteczny klimat! To wydarzenie stworzone dla wszystkich miłośników świątecznej atmosfery, zarówno dla mieszkańców Trójmiasta i okolic, jak i turystów z Polski i zagranicy.

Prezentów szukamy na Jarmarku!

Na jarmarku gości 155 stoisk oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje i smakołyki. To doskonałe miejsce, w którym można będzie znaleźć unikatowe pomysły na prezent. Miłośnicy ludowego rękodzieła znajdą drewniane dziadki do orzechów, wyroby z lnu i wełny, ręcznie dmuchane bombki, lampki, malowane anioły, biżuteria, świece naturalne i drewniane zabawki. Nie zabraknie też dekoracji z suszonych owoców, stroików, świątecznych ozdób i ceramiki artystycznej. 

Kuchnie świata na Jarmarku

Na smakoszy odwiedzających jarmark poza klasycznymi, świątecznymi przysmakami czekają potrawy kuchni z całego świata. W tym roku oferta jest szczególnie bogata, bo aż z 20 krajów, w tym kuchni japońskiej, tajskiej i krymsko-tatarskiej. Będzie można próbować dań rodem z Litwy, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Belgii, Grecji, Ukrainy, Włoch, Turcji i Polski. Poszukiwacze zimowych smaków mogą kosztować currywursty, churrosy, langosze, kurtosze, świąteczne pierogi i aromatyczne grzańce.

Wśród nowości kulinarnych pojawią się brioszki z lodem, chrupiące tofu, raclette, szaszłyki z krewetek, oscypki w tempurze, quesadillas, cynamonki i wegański bigos.

Mroźna zima niestraszna, gdy w zasięgu ręki gorące czekolady, doskonale dobrane mieszanki herbat, a dla pełnoletnich grzane wino z aromatycznymi przyprawami. Rozgrzewające napoje smakują najlepiej w jarmarkowym, kolekcjonerskim kubku, co roku w innym wzorze. Zachęcamy do zakupu kubeczków również dlatego, że część przychodu  z ich sprzedaży będzie przekazana dla Hospicjum.

,,Niech zagrają Święta!”

Program Jarmarku będzie składał się z bloków tematycznych. Zgodnie z tegorocznym hasłem „Niech zagrają Święta!” jarmarkowa scena zabrzmi różnymi rodzajami muzyki. Podczas cyklicznych koncertów „Jazowego Kolędowania” wystąpią znani trójmiejscy muzycy, podczas  „Kolędowania na głosy” będzie można podziwiać niezwykły kunszt wykonania świątecznych piosenek i kolęd przez chóry, podczas „Radosnego Kolędowania” będzie można poczuć moc i energię młodych wykonawców,  a „Carillonowe Kolędowanie” nastroi nas nostalgicznie.

„Świąteczne Bajanie” to cykl wydarzeń dedykowanych najmłodszym. Spektakle teatralne (z udziałem tłumacza polskiego języka migowego), widowiska, świąteczne parady, wizyty św. Mikołaja, zimowe animacje czy codzienne otwieranie okienek kalendarza adwentowego.

Ciekawostki z życia lasu, pogadanki i  pokazy ptaków drapieżnych, muzyka lasem malowana,  to tylko kilka atrakcji przygotowanych przez Pomorskich Leśników  w ramach „Świątecznej edukacji”.

W święta działamy razem!

Czas świąteczny skłania do integracji i działania dla wspólnego dobra. Tradycyjnie idea ta znajdzie swoje odzwierciedlenie również podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Potwierdzeniem, że w święta warto, a nawet trzeba pomagać, będzie m.in. akcja organizowana wraz z GPEC na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Wykupienie biletu-cegiełki o wartości 25 zł umożliwi grupie maks. 3 osób wykonanie wyjątkowych zdjęć w śnieżnej kuli napędzanej rowerem. Na pamiątkę darczyńcy otrzymają bombkę ze zdjęciem z kuli. Pieniądze ze sprzedaży cegiełek w całości trafią do Fundacji Hospicyjnej. Podopiecznych Hospicjum wesprzemy także kupując oficjalne gadżety Jarmarku.

Łoś ma głos

Niekwestionowaną gwiazdą jarmarku jest lubiany przez wszystkich łoś Lucek mówiący ludzkim głosem! Zabawia odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy od kilku lat, a jego popularność wciąż rośnie. Czeka na swoich fanów w Łosiowym Zakątku na ul. Bogusławskiego i gwarantuje tradycyjne łosiowe suchary.

Jarmark w Zbrojowni od 2 grudnia

Po przerwie, jarmark zawita ponownie w zabytkowych wnętrzach Wielkiej Zbrojowni ASP, gdzie został stworzony Artystyczny Zakątek. Będą tu mieli w czym wybierać wszyscy ceniący wartość i urodę artystycznego rękodzieła. Oferta będzie bardzo bogata, tu będzie można znaleźć unikatowe wyroby artystyczne i rękodzieło takie jak: drewniane szopki, kosmetyki naturalne, drewniane puzzle, ręcznie robione kartki świąteczne, drewniane modele, ręcznie robione latarenki i  obrazy.

W Zbrojowni, w „Świątecznej Pracowni” będą się odbywały  – warsztaty kreatywne dla dzieci, podczas których będzie można przygotować ozdoby i stroiki świąteczne, a także prezenty od serca – własnoręcznie zdobione świece czy leśną biżuterię. Po pracowicie spędzonym czasie będzie można odpocząć układając puzzle czy rozgrywając partyjkę w gry planszowe. Najmłodszych zapraszamy na seanse filmowe w Treflikowym kinie, a także na spotkania i zabawy z Treflikiem.

Tutaj też będzie można wymienić się książkami w świątecznym bookcrossingu.

Atrakcją Artystycznego Zakątku będzie też „Misiowa Brama” przygotowana we współpracy z firmą SMYK.

 

Głosowanie: Vote for Your Favourite Christmas Market in Europe

konkurs

JARMARKOWE ATRAKCJE NON STOP

ANIELSKI MŁYN – patrz do góry na figury!

FABRYKA PREZENTÓW W DOMKU ŚW. MIKOŁAJA – kup oficjalne jarmarkowe gadżety na świąteczne prezenty

GADAJĄCA SKRZYNKA KATARZYNKA – wrzuć list do św. Mikołaja

BRAMA ADWENTOWA – podziwiaj Jarmark z góry

MAGICZNE SANIE MIKOŁAJA – wypróbuj symulator lotu

CHOINKA MŁODYCH GDAŃSZCZAN – poczuj nastrój Świąt

MAGICZNA KULA Z WIRUJĄCYM ŚNIEGIEM – pstryknij fotkę na pamiątkę, daj serce na Jarmarku, wesprzyj Fundację Hospicyjną. Zaprasza Grupa GPEC!

KARUZELA Z RUMAKAMI – zakręć się!

ŁOŚ LUCEK – posłuchaj - mówi ludzkim głosem!

ZAGAJNIK Z KAPLICZKĄ - zatrzymaj się na chwilę

JARMARKOWA SCENA – podziwiaj występy lub zrób świąteczną fotkę na tronie św. Mikołaja

WYSTAWA LAUREATÓW NAGRODY IM. KAZIMIERZA OSTROWSKIEGO / Zbrojownia Sztuki, Targ Węglowy, Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku (10-31.12)

ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE

Wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym to dla wielu gdańszczan obowiązkowy punkt przedświątecznych przygotowań. W klimatycznym otoczeniu, przy dźwiękach kolęd, nie sposób nie poczuć wzajemnej bliskości i ciepła nadchodzących świąt.

 

Najważniejsze informacje:

Stoiska dostępne dla zwiedzających:
niedziela - czwartek 12.00-20.00, piątek - sobota 12.00-21.00
Jarmark Bożonarodzeniowy - 18 listopada-23 grudnia
Targ Węglowy, ulica Bogusławskiego, ulica Tkacka, Dziedziniec Forum
Jarmark Bożonarodzeniowy w Zbrojowni – 2-23 grudnia

 

WWW: bożonarodzeniowy.pl
FB: facebook.com/jarmarkbozonarodzeniowygdansk
INSTAGRAM: instagram.com/jarmarkbozonarodzeniowy/
TIK TOK: @gdansk_bozonarodzeniowy

Jarmark
GOT