Drużyna złożona ze studentów UG i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wygrała Citi Hackathon!

Cztery konsole Playstation 5 powędrowały do laureatów Citi Virtual FinTech Hackathon. Zwycięski zespół składał się ze studentów Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przedstawili oni najlepszy projekt spośród 12 drużyn.

- Zwycięskie zespoły dokładnie przeanalizowały aspekty bezpieczeństwa, wieloplatformowość, UX oraz zaplanowały dalszy rozwój. Dostarczyły również szczegółowe diagramy projektowe i makiety ekranów wyjaśniające consumer journey – mówi Piotr Nowak, Application Development Group Manager w Citi Solutions Center w Polsce i przewodniczący jury.

W ramach rywalizacji drużyny prezentowały m.in. prototypy testowych aplikacji bankowych.  - Byliśmy pod wrażeniem wszystkich zgłoszeń – zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo ograniczone ramy czasowe – powiedział Piotr Nowak.

Chęć udziału w Citi Virtual FinTech wyraziło aż 12 drużyn. Zwycięscy otrzymali konsole Playstation 5, laureaci II miejsca SEGWAY Ninebot Kickscooter E25E, a brązowi medaliści wyszli z latającymi dronami.

Gratulujemy studentom Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz życzymy dalszych sukcesów.

oprac. MJ/ZP