Wykład prof. Leszka Balcerowicza, kierownika Katedry im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Zapraszamy na wykład prof. Leszka Balcerowicza, kierownika Katedry im. Eugeniusza Kwiatkowskiego powołanej na naszym Uniwersytecie.

Wykład promujący książkę pt. „Odkrywając wolność 2: W obronie rozumu”, odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia 2022 r. na Auli Wydziału Prawa i Administracji UG - godz. 13:15.

Katedra im. Eugeniusza Kwiatkowskiego jest jednostką międzywydziałową Uniwersytetu Gdańskiego. Funkcjonuje na Wydziale Ekonomicznym, Wydziale Nauk Społecznych, Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Zarządzania.

Osoba obejmująca Katedrę poprzez prowadzoną działalność naukową i dydaktyczną promuje wartości, które były szczególnie bliskie jej patronowi: doktorowi honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, inicjatorowi i współtwórcy nowoczesnej polityki i gospodarki morskiej w Polsce w okresie międzywojennym.

Prof. Leszek Balcerowicz jest wybitnym ekonomistą, był Wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem finansów w rządach Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego  i Jerzego Buzka, a w latach 2001–2007 pełnił  funkcję Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Senat Uniwersytetu Gdańskiego w 2006 r. przyznał mu tytuł Doktora honoris causa "za wybitny, twórczy wkład w proces transformacji ustrojowej w Polsce oraz za niestrudzoną dbałość o stan finansów publicznych, stabilność polskiego pieniądza, a także za upowszechnianie rzetelnej wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie".

Katedrę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego prof. Leszkowi Balcerowiczowi Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski powierzył w marcu 2022 podczas Święta Uczelni.

prof. L.Balcerowicz_ksiązka
Załączniki
Załącznik Rozmiar
Plakat 2.23 MB
oprac.MNG/ZP