Stypendia FRUG dla 29 studentów uchodźców

29 studentów Uniwersytetu Gdańskiego, uchodźców z Ukrainy, otrzymało stypendia Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Rada Funduszu Stypendialnego FRUG na posiedzeniu  06 grudnia 2022 r. dokonała oceny złożonych wniosków o stypendium z Funduszu Stypendialnego „Uniwersytet Gdański na pomoc Ukrainie!”.

W wyniku rekomendacji Rady, Marzena Chojnacka - Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju UG przyznała stypendia 29-ciu studentom Uniwersytetu Gdańskiego studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy przybyli do Polski z uwagi na działania wojenne na Ukrainie.

Środki Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego pochodzą ze zbiórki publicznej prowadzonej za pośrednictwem serwisu https://www.siepomaga.pl oraz z darowizny przekazanej przez Fundację Profesora Wacława Szybalskiego.

Kwota jednorazowego stypendium wynosi: 2.348,00 PLN.

Skład Rady Funduszu Stypendialnego:

1. dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG – Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia UG;

2. prof. dr hab. Ewa Łojkowska – Prezes Zarządu Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego;

3. Piotr Patalas – przedstawiciel Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego;

4. mgr inż. Agnieszka Wojtach - Wiceprezes Zarządu FRUG.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom a studentom gratulujemy!

oprac.MNG/ZP