Kobiety w nauce – debata w GUMed

Czy płeć wpływa na aktywność naukową? Jak kobiety postrzegają siebie w nauce? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty, która odbędzie się 12 grudnia 2022 r. o godz. 16:00 w Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza. Inicjatorami wydarzenia są dr Marek Bukowski z Muzeum GUMed oraz mgr Marta Szaszkiewicz, dyrektor Muzeum UG.

W dyskusji wezmą udział: lek. Magdalena Bazgier, doktorantka Katedry i Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca; dr hab. Maria Bieniaszewska z Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantologii; dr hab. Magdalena Górska-Ponikowska, prof. uczelni, kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej; dr hab. Jerzy Jankau, kierownik Kliniki Chirurgii Plastycznej; prof. dr hab. Maria Łuczkiewicz z Katedry i Zakładu Farmakognozji; prof. dr hab. Dominika Szalewska, kierownik Kliniki Rehabilitacji oraz prof. dr hab. Anna Żaczek, kierownik Zakładu Onkologii Translacyjnej.

Prowadzący debatę – prorektor ds. jakości kształcenia dr hab. Agnieszka Zimmermann, prof. uczelni oraz dr hab. Michał Brzeziński z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci zapytają rozmówców m.in. o pracę, zakres podejmowanych aktywności naukowych i pozazawodowych, przełamywanie granic i stereotypy.

Wydarzenie nawiązywać będzie do wystawy Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki, którą można obejrzeć do 15 stycznia 2023 r. w Atheneum Gedanense Novum GUMed.

Wstęp na debatę jest wolny. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube GUMed.

debata_GUMed
źródło: www.gumed.edu.pl