Eko-moda, zaśmiecone plaże i greenwashing. Cykl "Zielono mi" w Radiu MORS

W Radiu MORS zazieleni się na całego! Prezentujemy nową serię rozmów o ekologii. „Zielono mi” to audycja poruszająca najróżniejsze tematy dotyczące ochrony środowiska. Cały cykl opiera się na poradach zachęcających początkujących ekologów do działania. Partnerem projektu jest Saur Neptun Gdańsk.

W każdym odcinku rzucamy światło na inny problem ekologiczny i odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania, np. „jak zacząć dbać o środowisko?”, „czy na plażach naprawdę jest tyle śmieci?” oraz „czy wszystkie eko-produkty są naprawdę takie eko?”. Te i wiele innych wątpliwości staramy się rozwiać razem z gośćmi i gościniami. W odcinkach prezentujemy również sondy uliczne i reportaże, które czarno na białym ukazują, co ludzie myślą o ekologii. Pobudzimy wyobraźnię i obnażymy problemy ekologiczne. Czas wprowadzić zmiany!

Mamy nadzieję, że również dzięki „Zielono mi” razem zmienimy świat!

Odcinek 1

Zielono Mi - 8 grudnia 2022 - Pierwszy odcinek audycji „Zielono mi” to pewnego rodzaju wprowadzenie do świata ekologii. Wraz z gościem - Mateuszem Kwiatkowskim - pogadamy o podstawach dbania o naszą planetę i wysłuchamy zaskakującej sondy przeprowadzonej wśród studentów UG. Czy to możliwe żeby wiedzieli oni aż tyle o ochronie środowiska? Partnerem audycji jest Saur Neptun Gdańsk

Odcinek 2

Zielono Mi - 15 grudnia 2022 - Tym razem Nina Markiewicz gości w studiu Wiktorię Melnik, która zaprezentowała autorski reportaż na temat zaśmiecenia nadbałtyckich plaż i samego morza. Jej materiał dał przestrzeń do dyskusji na temat działań fundacji Mare i czynności, które „zwykli” ludzie powinni podjąć, aby zapobiec katastrofie! Jest to zdecydowanie obowiązkowy odcinek do odsłuchania przez każdego Pomorzanina oraz nadmorskiego turystę. Partnerem audycji jest Saur Neptun Gdańsk.

Odcinek 3

Zielono Mi - 22 grudnia 2022 - W tym odcinku po raz kolejny zagości u nas Wiktoria Melnik. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na temat pseudoekologicznych rozwiązań oraz poznamy czarne sekrety i chwyty marketingowe największych koncernów. Dlaczego rzeczy na pozór ekologiczne niekoniecznie takie są? Partnerem audycji jest Saur Neptun Gdańsk.

Odcinek 4

Zielono Mi - 29 grudnia 2022 - Wraz z dzisiejszym gościem - Julką Cypcarz - skupimy się na temacie zrównoważonej mody. Czy to w ogóle możliwe, żeby jednocześnie dbać o środowisko i ubierać się modnie? - A i owszem! A jak to zrobić? - tego dowiecie się, słuchając pierwszego segmentu odcinka. Za to w drugiej części, dzięki partnerowi audycji - Saur Neptun Gdańsk - rozwiejemy wątpliwości co do picia wody prosto z kranu oraz poznamy sposoby na przyjemne oszczędzanie wody.

Link do strony radia: https://mors.ug.edu.pl/

Audycji można także posłuchać po premierze na naszej stronie z podcastami: https://mors.ug.edu.pl/strona/113808/zielono_mi oraz w serwisach streamingowych: https://mors.ug.edu.pl/podcasty_0

 

Logo akcji zaprojektowała Wiktoria Opałka

Logo akcji zaprojektowała Wiktoria Opałka
SAUR
MG/Radio Mors