Pomoc dla Ukrainy wciąż płynie z Uniwersytetu Gdańskiego

Ze środków zebranych podczas zbiórki Studenci dla Ukrainy zakupione zostały kolejne generatory o wysokiej wydajności - tym razem 5 sztuk oraz 5 butli gazowych i 6 kuchenek turystycznych.

Dary zaprezentowano 14 grudnia na konferencji prasowej na WNS UG, na którą przybyli przedstawiciele: Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, Fundacji Studenci dla Ukrainy oraz media.

Omówiona została planowana przedświąteczna wysyłka sprzętów na Ukrainę, która bardzo potrzebuje prądu z powodu ataków na infrastrukturę krytyczną ze strony Rosji.

Studenci, doktoranci i pracownicy zaprosili także na Uniwersytecki Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się na WNS UG już 21.12 (środa).

Łukasz Bień/CASiD