Przynieś butelkę na kampus i korzystaj z nowych dystrybutorów wody SAUR Neptun Gdańsk

Zabierz pustą butelkę na uczelnię i korzystaj z nowych dystrybutorów na wodę, które można znaleźć na Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz w Domach Studenckich nr 5 i 10.

Uniwersytet Gdański kontynuuje współpracę z wodociągami SAUR Neptun Gdańsk. W zeszłym roku dystrybutory zawitały na kampusie UG, w tym roku kolejnych pięć urządzeń stanęło na terenie wydziałów i domów studenckich.

Wynikiem tej współpracy jest też film promujący wybór ekologicznych źródeł wody. Zapraszamy do obejrzenia!

Wzorem bohaterów filmu zachęcamy do regularnego picia wody, najlepiej z nowych dystrybutorów. Średnie zapotrzebowanie dla dorosłego człowieka wynosi od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, czyli ok. 6-8 szklanek.

Dzięki bezpośredniemu dostępowi do wody zużywamy mniej plastikowych butelek!

Partnerem projektu „Pij wodę z kranu!” jest Saur Neptun Gdańsk.

Saur
tekst MJ/ZP, film Agnieszka Beck i Mateusz Byczkowski/Zespół Promocji UG