Egzaminy w Centrum Herdera UG z międzynarodowym certyfikatem Instytutu Goethego

Dzięki podpisanej umowie między Uniwersytetem Gdańskim a Instytutem Goethego w Warszawie egzaminy z języka niemieckiego przeprowadzane w Centrum Herdera UG będą certyfikowane przez Instytut Goethego. Te certyfikaty językowe uznawane są na całym świecie jako potwierdzenie osiągnięcia umiejętności językowych na danym poziomie.

Centrum Herdera UG zostało zatem w 2022 roku oficjalnie Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego i od 2023 roku przeprowadzać będzie certyfikowane przez Instytut Goethego egzaminy z języka niemieckiego jako jedyna taka jednostka w regionie (najbliższe centra egzaminacyjne GI znajdują się w Olsztynie, Szczecinie i Warszawie).

W 2022 roku odbyły się w Centrum Herdera UG szkolenia na egzaminatorów Instytutu Goethego. Uczestnikami szkolenia byli wykładowcy germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, lektorzy Centrum Języków Obcych UG, wykładowcy prywatnych szkół wyższych z terenu Trójmiasta, nauczyciele z Trójmiejskich szkół oraz oczywiście lektorzy Centrum Herdera UG: Małgorzata Boroń, Angelika Gajkowski, Anna Kowalewska-Mróz, Dorota Manelska, Barbara Zembrzuska, Marcin Zawisza i Zbigniew Zembrzuski.

18-tu nauczycieli podeszło do egzaminu na egzaminatorów GI na poziomie B1 oraz B2 i wszyscy takie uprawnienia otrzymali.

Od 2023 roku zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych na egzaminy na poziomach B1 i B2. Odbędą się one w dwóch terminach: 24.06.2023 i 19.11.2023.

Na zapisy na czerwcowy termin egzaminów B1 i B2 zapraszamy od 22.05 do 05.06.2023, na termin listopadowy od 16.10 do 1.11.2023.

Zainteresowanych przygotowaniem się do zdawania egzaminów B1 i B2 Instytutu Goethego zapraszamy w semestrze letnim 2023 na kursy egzaminacyjne. Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem.

Natomiast zainteresowanych jednorazowym spotkaniem informacyjnym dotyczącym zdawania egzaminu B1 (2.06.2023 17.30-20.30) lub B2 (3.06.2023 17.00-20.00) zapraszamy do Centrum Herdera na ul. Ogarną 26 po wcześniejszym zapisie mailowym i uiszczeniu opłaty w wysokości 120 zł. Spotkanie to ma na celu pokazać, jakie typy zadań obejmują te egzaminy, w jaki sposób najlepiej je rozwiązywać, jak uniknąć typowych błędów, zmieścić się w czasie i wykorzystać umiejętności językowe, które się posiada.

Następne szkolenia na egzaminatorów GI na poziomach A2 i C1 odbędą się na jesieni 2023 roku. Na egzaminy na tych poziomach zapraszamy od 2024 roku.

Centrum Herdera UG
dr Anna Kowalewska-Mróz/Centrum Herdera UG