Chcesz studiować za granicą? Weź udział w rekrutacji do programu Erasmus+

Erasmus+

Dania, Francja, Włochy, Chorwacja? To jedynie cztery z 32 krajów biorących udział w programie wymiany studenckiej Erasmus+. Jeśli chcesz studiować za granicą, nie przegap rekrutacji studentów do programu Erasmus+, która trwa do 22 lutego.  O wyjazd mogą ubiegać się osoby zarejestrowane na studiach licencjackich, magisterskich lub doktoranckich, zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

Do tej pory z wyjazdów studenckich do uczelni zagranicznych skorzystało blisko 2 tys. studentów z UG. Tegoroczna rekrutacja do programu już ruszyła i potrwa do 22 lutego - do tego czasu zainteresowani wyjazdem studenci powinni wybrać uczelnię zagraniczną i wysłać formularz rekrutacyjny, dostępny na stronie internetowej swojego wydziału - w zakładce Erasmus.

Kolejnym etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna, zaplanowana na pierwszy tydzień marca. Z osobami przyjętymi skontaktuje się Biuro Wymiany Zagranicznej Erasmus, którego siedziba mieści się w Rektoracie przy ul. Bażyńskiego 8.

Decydując się na przystąpienie do rekrutacji należy pamiętać, że wyjazd ma służyć przede wszystkim realizacji części studiów w wybranej uczelni zagranicznej.

Kryteria brane pod uwagę w procesie rekrutacji do programu Erasmus+:

• Aktualne studia na jednym z  kierunków oferowanych przez wydziały UG;
  • Średnia ocen ze studiów (w przypadku I-go roku - semestr);
  • Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej;
  • Pozytywna ocena aktywności społecznej kandydata, potwierdzonej w rozmowie -  (koła naukowe, wolontariat, itp.);
  • Deklaracja wspieranie programu Erasmus + podczas wyjazdu i po powrocie do kraju.

Wśród krajów biorących udział w programie są: Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Węgry. Przy czym możliwe są wyjazdy tylko do tych uczelni, z którymi dany kierunek studiów ma podpisane umowy międzyinstytucjonalne na rok 2023/2024.

Wykaz umów dostępny jest na stronie: https://ug.edu.pl/wspolpraca/wymiana-akademicka/erasmus-2021-2027-0

Więcej informacji o Erasmus + na stronie: https://wns.ug.edu.pl/nauka-i-rozwoj/wspolpraca-miedzynarodowa/erasmus/aktualnosci?fbclid=IwAR0y0UYeWf4iieuHjGJYi7JsKhi5S3UbFF5HyvqfAZ-joudTAeGCyUHA304

Rekrutacja studentów do programu Erasmus+ odbywa się tylko raz do roku. Jeśli jesteś zainteresowany(-na), nie przegap okazji. Warto też przypomnieć, że przez cały rok trwa rekrutacja na praktyki lub staże zagraniczne w ramach programu Erasmus+.
EMW/Zespół Prasowy UG