Prace remontowe Działu Obiektów Dydaktycznych w 2022r.

Aż 62 prace remontowe przeprowadził Dział Obiektów Dydaktycznych w 2022 r.  Jego pracownicy dokonali zarówno mniejszych napraw - takich jak odświeżanie ścian czy sufitów, jak i bardziej zaawansowane jak remont Księgarni Uniwersyteckiej. Efekty tych prac widoczne są na każdym z wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego.

G

Prace remontowe wykonywane były także w Galerii w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego.

Ostatnim dużym remontem, wykonanym przez pracowników Działu Obiektów Dydaktycznych był remont pomieszczeń Dziekanatu Wydziału Nauk Społecznych, wykonanie ścianki pod fototapetę „Witamy na Uniwersytecie Gdańskim” oraz ścianki „Galeria 301 Photomedia”.

W powyższe działania zaangażowali się Edward Wiński, Jacek Wojciechowski, Edward Osiński, Robert Norejko, Aleksander Witkiewicz, Jarosław Łoński, Wiesław Biżek, Waldemar Szczerba, Rafał Mielczarek oraz Paweł Małecki.

Dzięki działaniom grup remontowych nowopowstałe w Uniwersytecie jednostki otrzymały do użytkowania odnowione, starannie przygotowane miejsca pracy. Tak było np. w przypadku Welcome Center, którego siedzibę w Bibliotece UG zaprojektował Alan Stocki (grafik w Zespole Prasowym), a w ubiegłym roku odnowiono ściany oraz zmodernizowano instalację elektryczną i teleinformatyczną.

fot. Milena Szabat

Pracownicy DOD przygotowali w roku ubiegłym wnętrze Księgarni Uniwersyteckiej na Wydziale Nauk Społecznych oraz poziom A/100 na Wydziale Biologii.

Zeszłoroczne działania to także poprawa dostępności naszej uczelni np. poprzez naprawę podjazdu dla niepełnosprawnych przed wejściem do budynku Wydziału Filologicznego i Wydziału Historycznego. Pracownicy Działu Obiektów Dydaktycznych wyremontowali także pokoje i przestrzenie, które uległy zalaniu, w tym pomieszczenia Instytutu Konfucjusza, czy sale 137 i 138 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Razem w 2022 r. odbyły się aż 62 większe i mniejsze prace remontowe. Dzięki nim przestrzeń uniwersytecka cały czas się zmienia. Nowe inicjatywy odnajdują się w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach, a starsze przedsięwzięcia nigdy nie przestają być użyteczne.

Załącznik Rozmiar
Wszystkie Prace Remontowe w 2022 r. 32.38 KB