Europejski Dzień Logopedy na Uniwersytecie Gdańskim! 

6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji Instytut Logopedii UG już po raz drugi przygotował specjalne wydarzenie online, podczas którego specjaliści od mowy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą. 

- Chciałybyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych - studentów, pracowników oraz absolwentów UG na wyjątkowe wydarzenie. Głównym założeniem jest możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy samymi logopedami różnych specjalności oraz specjalistami, z którymi na co dzień współpracuje zawodowo nasze środowisko. Zależy nam, żeby pokazać logopedię z różnych perspektyw! - mówią organizatorki - dr Klaudia Kluj - Kozłowska i dr Marysia Faściszewska

W programie znajdziemy m.in. wystąpienie na temat kompetencji językowych dzieci po pandemii, czy prelekcję na temat związku wielojęzyczności i rozwojowego zaburzenia językowego. O tych zagadnieniach porozmawiają naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wydarzenie rozpocznie się 6 marca o 14:00. Zapraszamy do udziału za pomocą platformy Microsoft Teams.

DL
Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG