“Lady Sapiens” i Wiedźmy - Dzień Kobiet na UG

Poezja angielsko-łacińska, mity oraz fakty o średniowiecznych wiedźmach - Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które zorganizowały różne jednostki Uniwersytetu Gdańskiego w ramach Dnia Kobiet.

8

Jeszcze do 7 marca można przesłać swój krótki wiersz do konkursu „Lady Sapiens”. Jest tylko jeden haczyk - w poemacie należy umieścić słowa tworzące tytuł wydarzenia (”Lady”,”Sapiens”). 8 marca wszystkie prace zostaną wyeksponowane przed salą 1.22 w budynku głównym Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

Najciekawsze i najzabawniejsze wierszyki zostaną nagrodzone książkami z Wydawnictwa Znak Koncept T. Cirotteau, J. Kernera, E. Pincasa - ,,Lady sapiens. Prawdziwa prehistoria kobiet".

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Mors. Książki zostały ufundowane przez Wydawnictwo Znak Koncept. Więcej informacji.

Witches. Research, History, Social Involvement

W sam Dzień Kobiet  zapraszamy także na Wydział Nauk Społecznych, gdzie prof. dr hab. Beata Możejko opowie, jak naprawdę traktowano wiedźmy w średniowieczu. O współczesnych czarownicach i ich połączeniu z naturą opowiedzą dr hab. Tomasz Besta, prof. UG i dr hab. Michał Jaśkiewicz, prof. UG

Wykłady odbędą się w godzinach 12:00-13:30 w sali C111/112.

oprac. Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG