Światowy Dzień Nerek na Uniwersytecie Gdańskim. Flash mob przy "I love UG"

WKD

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników UG do udziału we flash mobie organizowanym z okazji Światowego Dnia Nerek!

Spotkajmy się wspólnie we wtorek 7 marca o godzinie 13:15 na terenie oliwskiego kampusu, przy napisie ‘I LOVE UG’. Ustawimy się do zdjęcia wspólnie tworząc widoczny z lotu ptaka kształt nerki, co zostanie sfotografowane przy pomocy drona.

Nasza akcja to element promocyjny kampanii edukacyjnej. Nie może Cię zabraknąć! Przyjdź i wesprzyj nasze działania na rzecz podniesienia świadomości znaczenia nerek oraz promocji badań profilaktycznych.

Czy wiesz, że:

• Od 8 do 10% osób dorosłych ma jakąś formę uszkodzenia nerek.

• Każdego roku miliony ludzi umierają przedwcześnie z powodu powikłań związanych z przewlekłą chorobą nerek (PChN).

• Większość osób nie odczuwa żadnych objawów PChN aż do momentu, gdy choroba jest zaawansowana. Człowiek może stracić nawet do 90% funkcji nerek i nie odczuwać żadnych objawów.

• Cukrzyca i nadciśnienie, które są częstymi problemami zdrowotnymi, to czynniki ryzyka rozwinięcia PChN.

WKD