Wizyta Ambasadora Islandii w Uniwersytecie Gdańskim 

Ambasada

Od lewej: prof. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. Piotr Stepnowski, Hannes Heimisson, Emiliana Konopka, prof. Arkadiusz Modrzejewski

Ze studentami, naukowcami i władzami uczelni spotkał się w piątek, 3 marca Hannes Heimisson, Ambasador Republiki Islandii. Przedstawiciele UG rozmawiali z gościem m.in. o nawiązaniu współpracy z uczelniami islandzkimi oraz o odbywaniu staży przez studentów dyplomacji w ambasadzie islandzkiej w Warszawie.

- Wierzymy, że piątkowe spotkanie zaowocuje współpracą UG, zwłaszcza Instytutu Politologii, z ambasadą islandzką w Warszawie oraz islandzkim środowiskiem naukowym - mówi dr hab. Arkadiusz Modrzejewski, prof. UG, Dyrektor Instytutu Politologii. 

W ramach swojej wizyty Hannes Heimisson spotkał się ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Nauk Społecznych i wygłosił krótki wykład poświęcony współczesnej Islandii oraz jej aktywności w stosunkach międzynarodowych. 

Prof. Arkadiusz Modrzejewski i Hannes Heimisson w rozmowie na auli

Prof. Arkadiusz Modrzejewski i Hannes Heimisson w rozmowie na auli WNS

Dyplomata odwiedził także rektorat, gdzie powitały go władze UG - Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski i Prorektorka ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG. W spotkaniu uczestniczyła także Emiliana Konopka, specjalistka ds. kultury, nauki i mediów społecznościowych w Ambasadzie Republiki Islandii w Warszawie.

Inicjatorem wizyty Pana Ambasadora na UG jest dr Rafał Raczyński, adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych, badacz stosunków polsko-islandzkich i społeczności polskiej na Islandii.

Warto podkreślić, że wizyta na UG to jedna z pierwszych aktywności Ambasady Republiki Islandii w Warszawie, która powstała 1 grudnia 2022 r. Oprócz Polski biuro jest akredytowane także w Ukrainie, w Rumunii i Bułgarii.

oprac. Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG