Warsztaty scenopisarskie na UG z dr Moniką Masłowską

warsztaty

Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy oraz Wydział Filologiczny UG organizują warsztaty scenopisarskie pt: “The same, but different”– a broader perspective on the screenwriting craft.” Prowadzić je będzie dr Monika Masłowska z Uniwersytetu Maltańskiego, wykładająca tam zagadnienia scenopisarstwa.

Warsztaty będą się odbywały w dniach 27-31 marca, w godzinach popołudniowych, w języku angielskim. Uczestniczyć w nich mogą studenci Uniwersytetu Gdańskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny, zgłoszenia należy kierować na adres Centrum Filmowego UG(centrum.filmowe@ug.edu.pl) do 23 marca. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Monika Masłowska jest scenarzystką, ekspertką ds. rozwoju scenariusza, superwizorem scenariuszy, mentorką i edukatorką, mieszkającą na co dzień na Malcie. Jest absolwentką studiów doktoranckich na Uniwersytecie Bangor. Oprócz wiedzy akademickiej, Monika uczestniczyła w warsztatach scenariopisarskich i networkingowych, w szczególności w TorinoFilmLab (Malta), National Film School at IADT (Dublin), Screen Scotland (Edynburg), Baltic Film, Media and Arts School (Tallinn), Aalto University (Helsinki), London Screenwriters Film Festival oraz seminariach storytellingowych z Johnem Yorke, Johnem Truby, Robertem McKee i Bobette Buster.

Monika uczy scenopisarstwa na Uniwersytecie Maltańskim oraz produkcji filmowej, teorii filmu i historii filmu w Instytucie Edukacji (Malta). Współpracuje również z Ministerstwem Sportu, Młodzieży, Badań i Innowacji szkoląc nauczycieli w umiejętności korzystania z mediów oraz młodzież w zakresie pisania scenariuszy filmowych. Współpracuje też ze scenarzystami, reżyserami i producentami jako główny scenarzysta, współscenarzysta i konsultant fabularny, między innymi przy produkcjach: The Maltese Fighter, Bus Stop, The Honey Do List, The Heist, The Weeping House of Qala, Head, The Boat.

 

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG