Na jakie studia chcą pójść licealiści? Sonda z Dni Otwartych UG

15 i 16 marca tłumy licelistów Uniwersytetu Gdańskiego wypełniły Wydział Nauk Społecznych w ramach Dni Otwartych UG. Co zwróciło ich uwagę? Na jakie kierunki się wybierają? Zapraszamy do przeczytania sondy. 

Od lewej: Martyna Dominiak-Górska, Martyna Ignaczak

Od lewej: Martyna Dominiak-Górska, Martyna Ignaczak

Martyna Dominiak-Górska i Martyna Ignaczak - klasa matematyczno-geograficzna, III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte „Topolówka”.

Martyna Dominiak-Górska: Zastanawiam się nad prawem i psychologią. Przez długi czas planowałam iść na medycynę, ale w tym roku zmieniłam zdanie. Wybrałam takie kierunki, gdzie też jest dość dużo nauki i na to jestem gotowa. Na razie nie wiem, czy prawnik to zawód dla mnie. W ramach dni otwartych pójdziemy na wykłady i zobaczymy, co tutaj się dzieje. Planujemy zobaczyć też bibliotekę.

Martyna Ignaczak: Najbardziej interesuje mnie informatyka, ale muszę jeszcze zobaczyć, jak będę czuła się w tej roli. To nie jest najprostszy przedmiot, coś już o tym wiem, bo zdaje go na maturze. Chciałabym robić coś z programowaniem, w szczególności jako game developer. Jak mi nie wyjdzie, to poszukam czegoś związanego z matematyką. Poza przedmiotami ścisłymi interesuje mnie socjologia, ale jestem dobra w matmie i chciałabym to jakoś wykorzystać. 

Od lewej: Karina Drzeżdżon, Marta Pacholska

Od lewej: Karina Drzeżdżon, Sara Pacholska

Karina Drzeżdżon i Sara Pacholska - klasa biologiczna-geograficzna Liceum im. Stefana Żeromskiego w Pucku. 

Karina Drzeżdżon: Jeszcze nie wiem, gdzie chce iść. Jestem osobą artystyczną i chciałabym się w tym rozwijać. Planuję iść na kierunki związane z filmem lub fotografią. Już od dłuższego czasu robię zdjęcia dla znajomych, na koncertach, czy po prostu dla siebie. 

Sara Pacholska: Coś ze sportem na pewno, może z dietetyką. Trenuję i chciałabym się dowiedzieć więcej na ten temat, być może zostanę trenerem personalnym. Gdybym miała wybrać coś całkowicie innego, to pewnie poszłabym na kierunek związany z matematyką. 

Jakub Olbryś

Jakub Olbryś, klasa humanistyczna, ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim, 

Zastanawiam się nad prawem. Podoba mi się praca w sądzie np. adwokata, czy obrońcy. Wiem, że prawo to wymagające studia, ale jestem gotowy na dużą ilość nauki.

Oskar Bujko

Oskar Bujko, klasa humanistyczna, ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim

Interesuję się historią i innymi przedmiotami humanistycznymi typu j. polski. Planuję pójść na kierunek związany z prawem lub z historią. Najbardziej ciekawi mnie okres epoki napoleońskiej i II wojny światowej. Widziałem na jednym ze stoisk Wydziału Historycznego tarcze i inne zabytki. Chciałbym tam podejść i zobaczyć, o co chodzi. 

Błażej Pełechaty

Błażej Pełechaty, klasa o profilu ogólnym, Liceum Ogólnokształcące w Pucku im. Stefana Żeromskiego. 

Wiążę moją przyszłość z aktorstwem, ale nie wykluczam też zawodów związanych z grafiką komputerową. Od dzieciństwa interesuję się tymi zawodami. W podstawówce i w liceum występowałem w kółku teatralnym. Do tego uwielbiam rysować, stworzyłem swój własny komiks i chciałbym rozwijać tę umiejętność.

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG, film Mateusz Byczkowski, foto Alan Stocki