Kampania o prawie autorskim na UG

grafika

Piszesz pracę dyplomową lub semestralną i nie wiesz kiedy i w jakiej formie możesz użyć treści z innych publikacji?  Kiedy wstawić przypis, kiedy cudzysłów, a kiedy nie ma potrzeby tego robić? Zapraszamy na spotkanie dotyczące przestrzegania praw autorskich organizowane przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG.

W ramach kampanii o przestrzeganiu prawa autorskiego UG organizuje dwa spotkania z Rzecznikiem Dyscyplinarnym ds. Studentów i Doktorantów dr Pawłem Petaszem oraz inż. Agnieszka Grajek z Centrum Informatycznego UG, która zajmuje się systemem antyplagiatowym.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 11:30 w auli s208 na Wydziale Nauk Społecznych. Drugie spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 11:30 na platformie MsTeams. Link do spotkania: http://bit.ly/3MAEFfG

Zachęcamy też do obejrzenia filmów, w których pracownicy naszej uczelni tj. dr Małgorzata Węgrzak oraz dr Paweł Petasz opowiedzą o prawach autorskich, między innymi o tym, jak funkcjonują, dlaczego warto ich przestrzegać i jakie są konsekwencje ich złamania.

Więcej informacji na stronie organizatora akcji – Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej: https://casid.ug.edu.pl/kampania-o-prawie-autorskim/ 

Ponadto można podzielić się swoimi odpowiedziami na pytanie, jakie kwestie związane z przestrzeganiem prawa autorskiego, najbardziej Was interesują. Link poniżej.
https://forms.office.com/e/4sPqrKB1Ct 

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG