Postępowanie dot. habilitacji byłego Rektora UG dra hab. Jerzego Gwizdały

Informuję, że pełniący obowiązki Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Krzysztof Bielawski 19 października wystąpił, zgodnie z obwiązującą obecnie procedurą w takich przypadkach, do Rady Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Gdańskiego o wszczęcie postępowania o stwierdzenie nieważności decyzji Rady Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego z 26.10.2011 o nadaniu stopnia doktora habilitowanego Jerzemu Gwizdale w obszarze nauk społecznych w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia.

W dniu 22 października Rada Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Gdańskiego podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia tego postępowania i takie postępowanie na Uniwersytecie Gdańskim obecnie się toczy.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
Gdańsk, 4 listopada 2020