Centrum Badań nad Gospodarką Morską UG członkiem Krajowej Izby Gospodarki Morskiej w Gdyni

fot z posiedzenia

Fot. Tomasz Lademann

Centrum Badań nad Gospodarką Morską Uniwersytetu Gdańskiego (CBnGM) otrzymało certyfikat członkostwa Krajowej Izby Gospodarki Morskiej KIGM. Odebrała go Dyrektor CBnGM dr hab. Dorota Pyć, prof. UG, która opowiedziała o możliwości interdyscyplinarnej współpracy w obszarze gospodarki morskiej oraz przedstawiła zakres działań centrum.

Uroczyste wręczenia certyfikatów członkowskich miało miejsce 18 kwietnia br. na posiedzeniu Rady KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego. Przewodniczący Rady, Krzysztof Michnal oraz jej wiceprzewodniczący, Jan Jarmakowski wręczyli certyfikaty prof. Dorocie Pyć, reprezentującej Centrum Badań nad Gospodarką Morską Uniwersytetu Gdańskiego oraz Bogusławowi Witkowskiemu, reprezentującemu Pomorski Związek Żeglarski.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej jest ogólnokrajową, dobrowolną, samorządową organizacją podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w ramach szeroko rozumianej gospodarki morskiej. KIGM jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Do podstawowych zadań KIGM należy m.in.: tworzenie warunków rozwoju życia gospodarczego, wspieranie inicjatyw gospodarczych uwzględniających cechy charakterystyczne regionów nadmorskich, a przede wszystkim jego więź z morzem,  integracja środowiska przedsiębiorców działających w obszarach gospodarki związanej z morzem i zapewnienie reprezentacji tej grupy przedsiębiorstw wobec instytucji oraz administracji państwowej i samorządowej, przedstawianie uwag i wniosków dotyczących projektów międzynarodowych umów gospodarczych w zakresie gospodarki morskiej, zawieranych z innymi krajami i organizacjami gospodarczymi, kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki w działalności gospodarczej, w szczególności uczestnictwo w tworzeniu prawa o działalności gospodarczej, opracowanie i doskonalenie norm rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym, tworzenie doraźnych zespołów oraz komisji do monitorowania, opiniowania i wskazywania rozwiązań problemów polskiej przedsiębiorczości (http://www.kigm.pl/).

Fotorelacja z wydarzenia: https://www.facebook.com/photo/?fbid=701661615294175&set=pcb.701661818627488

Załącznik Rozmiar
Certyfikat członkostwa 642.4 KB