Zostań latem wolontariuszem w fokarium Stacji Morskiej w Helu

foka

Mat. Stacja Morska UG w Helu.

Jeśli kochasz zwierzęta, lubisz pomagać, masz wolny czas i cechuje Cię odpowiedzialność i pracowitość, zgłoś się na dwutygodniowe turnusy wolontariatu w Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Chętni nie mają wiele czasu - rekrutacja trwa tylko do 7 maja.

Stacja Morska UG w Helu, położona w pięknym, centralnym Punkcie Zatoki Gdańskiej, tuż przy linii brzegowej, szuka wolontariuszy na dwutygodniowe turnusy, które rozpoczną się 1 czerwca i potrwają do 30 września.

- Jeśli masz 18 lat, pozytywne nastawienie do ludzi, cierpliwość i parę kaloszy zapraszamy do nas! Pomoc wolontariuszy naszej placówce jest nieoceniona i jak co roku liczymy na Was! – zachęcają pracownicy helskiego fokarium.

Do głównych obowiązków wolontariuszy należeć będą: obsługa gości, przygotowywanie posiłków i udział w karmieniu fok, prace porządkowe oraz utrzymywanie czystości na terenie placówki.

Chętni powinni przygotować się na codzienną pracę, nie krótszą niż 8 godzin, ułożoną zgodnie z grafikiem zespołu obsługi ruchu turystycznego. Stacja Morska w Helu zapewnia zakwaterowanie w budynku bazy socjalnej, w pokojach wieloosobowych (lokatorzy będą mieli do dyspozycji mesę z kuchenką, lodówkę, naczynia, pościel oraz pralkę).

Dlaczego warto podjąć się tego wyzwania? Wolontariat w fokarium to nie tylko możliwość uczestniczenia w czynnej ochronie foki szarej, ale też zdobycia cennego doświadczenia w pracy z dzikimi zwierzętami, poznania ciekawych ludzi i przeżycia niezapomnianej przygody.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową i należy je wysłać na adres wolontariat.hel@ug.edu.pl. Wśród załączonych dokumentów powinien znaleźć się formularz zgłoszeniowy (załącznik na dole tekstu). Informacje o kolejnych etapach rekrutacji zamieszczane są na stronie placówki: fokarium.ug.edu.pl – tu należy szukać informacji o zakwalifikowaniu na wolontariat.

Więcej na stronie: https://hel.ug.edu.pl/2023/04/21/ruszyla-rekrutacja-na-wolontariat-letni-w-fokarium/

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Wolontariat letni w Helu - formularz 47.5 KB
EMW/Zespół Prasowy UG