Medale AZS UG w ergometrze wioślarskim

Podczas Akademickich Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim drużyna Uniwersytetu Gdańskiego wywalczyła kilka medali. Mężczyźni zdobyli złote medale i pierwsze miejsce spośród wszystkich uniwersytetów w Polsce i 12 w klasyfikacji generalnej. Drużyna kobiet w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce w typach Uniwersytety i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Relacje z wydarzeń: Piotr Walczak, Prezes AZS UG:

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, która wywalczyła w klasyfikacji drużynowej kobiet drugie miejsce w typach uniwersytety i trzecie miejsce w generalnej. Mężczyźni zdobyli złote medale i 1 miejsce wśród wszystkich uniwersytetów w Polsce i 12 w klasyfikacji generalnej.

Oprócz sukcesów drużynowych były również sukcesy indywidualne, w kategorii lekkiej srebrny medal wśród uniwersytetów zdobyła Dominika Kolterman (5. miejsce w klasyfikacji generalnej)! W kategorii open kobiet 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i UNI zajęła Monika Trawczyńska (pracownik UG). Panowie nie osiągnęli co prawda sukcesów indywidualnych, ale bardzo dobra i równa reprezentacja wywalczyła historyczne pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.