Bieg o Puchar Rektora

a

Gotowi do startu… Start! Ruszyły zapisy na Bieg o Puchar Rektora. Jeśli chcesz sprawdzić swoją kondycję, możesz zapisać się na wyścig, który odbędzie się 30 maja br.

Zapisy trwają do 13:00, 29 maja. Dla kobiet przewidziano trasę o długości 1,5 km, a dla mężczyzn 3 km. Wyścig otworzy Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski. Po biegu, o 12:50 odpoczynek uczestnikom umilą pokazy i występy artystyczne studentów.

Numery startowe można odbierać w dniu biegu już od godz. 10:45 w miasteczku zawodów przy budynku Biblioteki Głównej UG. Przygotowano także szatnie dla kobiet - na wydziale WPiA i dla mężczyzn - w dawnym Rektoracie ul. Bażyńskiego 1a.

Studenci, którzy chcieliby wziąć udział w biegu, a w tym czasie mają inne zajęcia mogą uzyskać zaświadczenie zwalniające z wykładów i ćwiczeń. W tym celu należy wysłać maila na andrzej.cieplik@ug.edu.pl z prośbą o dokument. Dodatkowo studenci biorąc aktywny udział w biegu mogą odrobić/nadrobić pojedyncze godziny zajęć wychowania fizycznego.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody, odznaczenia oraz dyplomy.

Program imprezy:

10:45 -12:00 - pobieranie numerów startowych (miasteczko zawodów, przed Biblioteką Główną UG)

12:00- otwarcie biegu przez JM Rektora UG

12:05 - wspólna rozgrzewka

12:15 - bieg kobiet

12:30 - bieg mężczyzn

12:50 - pokazy, występy artystyczne studentów.

13:10 - dekoracja zwycięzców

13:30 - zakończenie biegu