Dzień Matki z Przystankiem MAMA na WNS UG

plakat

Wykłady, warsztaty, rozmowy z psychologiem, spotkania z położnymi – to tylko niektóre punkty wydarzenia pt. Dzień Matki z Przystankiem MAMA, zorganizowanego na Wydziale Nauk Społecznych UG. – Jest ono skierowane do beneficjentów programu pt. Przystanek Mama: studentek i studentów, naszych pracowników, rodziców oczekujących na narodziny dziecka, rodziców małych dzieci, położnych i pielęgniarek z oddziałów położniczych i podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy i wszystkich zainteresowanych tematem – mówi dr Magdalena Chrzan-Dętkoś z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, koordynatorka merytoryczna projektu Przystanek MAMA w regionie północnym.  

23 maja 2023 r. do godz. 17 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbywają się rozmowy, wykłady i warsztaty poświęcone tematyce macierzyństwa, zdrowia psychicznego mam i kluczowych okresów rozwoju dziecka.

- Na przestrzeni 4 lat przeprowadziliśmy ponad 36 000 badań naukowych, 1400 konsultacji psychologicznych, przeszkoliliśmy 500 osób z prowadzenia badań przesiewowych oraz zdrowia psychicznego w okresie perinatalnym. Na co dzień na profilu programu staramy się promować wiedzę dotyczącą zdrowia psychicznego, badań nad małymi dziećmi i rodzicami – mówi dr Magdalena Chrzan-Dętkoś, koordynatorka merytoryczna projektu Przystanek MAMA, mającego na celu zwiększenie świadomości na temat depresji poporodowej wśród kobiet.

Podczas konferencji można będzie wysłuchać wykładów dotyczących wyników projektu, wykładów położnych laktacyjnych współpracujących z Centrum Nauk o Laktacji (Joanna Żołnowska i Ewa Lisius) o karmieniu naturalnym. Można będzie też wziąć udział w warsztatach dotyczących rozwoju niemowląt, czy wysłuchać wykładu o depresji w ciąży i po porodzie iczy o stosowaniu metod przesiewowych w kierunku badania nasilenia objawów depresji i lęku w ciąży oraz po porodzie.  

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, bezpłatne i trwa do godz. 17.

Więcej o projekcie Przystanek MAMA: https://przystanekmama.copernicus.gda.pl/

agenda
fot. Alan Stocki/UG
EMW/Zespół Prasowy UG