Debiut UG w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej

Po raz pierwszy drużyna pracowników Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. Nasi debiutanci rozgrywki zakończyli na 7 miejscu. 

 

W dniach 19-21 maja br. w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbyły się VIII. Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. W trzydniowych zmaganiach po raz pierwszy uczestniczyła drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, a w jej składzie Natalia Skrzypkowska (CWFiS), Adam Miotk (CWFiS), Maciej Siwy (Biuro Prawne), Marek Nuszel (administracja), Maksymilian Biniakiewicz (drukarnia) oraz trzech pracowników z Wydziału Ekonomicznego: Jakub Kwiatkowski, Tomasz Gutowski i Jacek Grodzicki.

Po pięciu rozegranych meczach drużyna UG zajęła VII miejsca. Jak na debiut w zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz krótki okres przygotowań (przed mistrzostwami rozegraliśmy tylko 2 treningi) jest to bardzo dobry wynik. Warto zaznaczyć że naprawdę niewiele zabrakło do walki o miejsce w pierwszej piątce. Startowało 13 drużyn z ośrodków akademickich z całej Polski.

Zwycięstwo przypadło pracownikom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy po pełnym emocji meczu wygrali z reprezentacją Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czwarte miejsce zajęła ekipa z Politechniki Gdańskiej.

Gratulacje zarówno dla wszystkich zawodników!

oprac. zp