Majówka z UG - relacja

fot. Łukasz Bień

fot. Łukasz Bień

Po raz drugi Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG wspólnie z Gazetą Uniwersytecką UG, Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Fundacją Studenci dla Ukrainy zorganizowało piknik dla społeczności uniwersyteckiej, studentów, doktorantów, pracowników oraz ich dzieci.

Tym razem w działania włączył się szereg różnych organizacji i podmiotów, takich jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych, AZS UG, Rady Samorządu studentów wydziałów Biologii; Matematyki, Fizyki i Informatyki; Ekonomicznego; Nauk Społecznych; Chemii; Zarządzania; Historycznego; Filologicznego; Prawa i Administracji, Studenckie Koło Naukowe Zainteresowania Ukrainą oraz  Przedszkole Niepubliczne Radosna Akademia, Centrum Terapeutyczne NeuroLegis oraz Fundacja Przemek Dzieciom.  Po raz kolejny szczególną uwagę zwrócono na integrację społeczności polskiej i ukraińskiej, szczególnie najmłodszych członków społeczności.

fot. Łukasz Bień

fot. Łukasz Bień

Festyn zapoczątkowany został przez posadzenie trzech drzew owocowych obok napisu I Love UG. Drzewka posadzone wspólnie przez Jego Magnificencję Rektora UG, Profesora Piotra Stepnowskiego, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, dr hab. Sylwię Mrozowską, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia, dr hab. Arnolda Kłonczyńskiego, profesora Uniwersytetu Gdańskiego a także studentów, doktorantów i pracowników oraz przedstawicieli społeczności polskiej i ukraińskiej.

W dalszej części festynu, na licznie zgromadzonych uczestników czekał szereg atrakcji. Dla młodszych (i nie tylko) rozstawiono dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód, dzieci mogły wziąć udział w zabawach prowadzonych przez profesjonalnych pedagogów i animatorów. Uczestniczyć w grze terenowej „Ogrody Przygód” czy w zamian za występ wokalny otrzymać upominek. Dla dzieci i starszych przygotowany był grill i poczęstunek w formie świeżego owocu. Po nabraniu sił po posiłku można było zagrać w interesujące gry takie jak badminton, bule czy kręgle fińskie.

fot. Łukasz Bień

fot. Łukasz Bień

Można było wziąć także udział w loterii fantowej i kiermaszu prowadzonym na rzecz niepełnosprawnego Krzysia, którego samotna mama stara się podołać kosztom związanym z leczeniem syna.

Za niezwykle ciekawe uczestnicy pikniku uznali „Żywe Książki” oczekujące na czytelników na Wydziale Historycznym.

Po całym dniu relaksu na świeżym powietrzu najwytrwalsi, o najmocniejszych nerwach mogli wziąć udział w pokazie filmy „Midsommar. W biały dzień”. Pomimo nienazbyt optymistycznej tematyki pokaz filmu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnym pikniku uniwersyteckim.

CASiD