SINGING BY THE SEA - koncert chórów z 5 uniwersytetów europejskich

a

Członkowie chórów uniwersytetów we Francji, Chorwacji, Norwegii i Ukrainy wraz z chórem Uniwersytetu Gdańskiego przygotowali koncert  „SINGING BY THE SEA”. Podczas występu każda z grup zaprezentuje swój repertuar. Dodatkowo chórzyści z uniwersytetów nadmorskiego sojuszu SEA-EU wykonają także premierowo kompozycję „The calling”. Zapraszamy 26 maja o 19:00 do Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny!

a

Filip Cieszyński

- W piątek odbędzie się prawykonanie utworu, który powstał specjalnie na tę okazję. Przygotowałem utwór na chór mieszany a capellla, ośmiogłosowy. W piosence usłyszymy nie tylko śpiew, ale też różne efekty, które chórzyści będą wykonywać własnymi głosami. Nie chce zdradzać tajemnicy, ale powiem, że na pewno są te efekty są związane z morzem - powiedział Filip Cieszyński, kompozytor „The calling”. 

Koncert jest zwieńczeniem SEA-EU Choral Meeting, w którym wzięli udział członkowie chórów z Uniwersytetu Zachodniej Bretanii (Francja), Uniwersytetu w Splicie(Chorwacja), Uniwersytetu NORD(Norwegia) i, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, z Odeskiego Uniwersytetu Narodowego(Ukraina). 

- Słowa do piosenki „The calling” zainspirowała przemowa inauguracyjna rektora UG prof. Piotra Stepnowskiego. Podczas wystąpienia rektor podkreślał, jak ważne jest zbudowanie własnej społeczności - tłumaczy dr Roksana Zgierska, autorka słów do „The calling”.

Zapraszamy na koncert, w którym usłyszymy głosy z całej Europy! Już 26 maja o 19:00 do Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. 

Więcej informacji.

fot. Marcel Jakubowski
Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG