1. Urodziny Księgarni Uniwersyteckiej oraz Kawiarni Książką i Kawą - relacja

a

Promocje, losowanie nagród i specjalne menu – to wszystko z okazji pierwszych urodzin księgarnio-kawiarni Uniwersytetu Gdańskiego. Przestrzeń na WNS, gdzie członkowie społeczności akademickiej UG mogą m.in. usiąść do pracy czy nauki lub zapoznać się z ofertą Wydawnictwa UG funkcjonuje od 23 maja 2022 r.! 

- Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować władzom uczelni za to, z jaką otwartością zareagowali na to, żeby otworzyć to miejsce, wspierali je, doradzali, uczestniczyli i angażowali się bardziej, niż mogłabym tego oczekiwać - mówiła Joanna Kamień, redaktor naczelna Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. - Bardzo dziękuję także zespołowi kanclerzy, którzy pomagali nam ze wszystkimi zgodami i udostępnili wspaniałą, kierowaną przez administratora budynku Wydziału Nauk Społecznych Pawła Małeckiego ekipę do remontu tej przestrzeni. 

Dyrektor Wydawnictwa UG podziękowała Dyrektorowi Centrum Polityki Zakupowej UG Sebastianowi Kruszyńskiemu  za wsparcie przy składaniu zamówień publicznych Koordynatorowi Biura Radców Prawnych Maciejowi Siwemu za pomoc przy sprawach prawnych oraz wszystkim osobom, które na co dzień tworzą i wspierają księgarnio-kawiarnię.   

a

Urodziny obchodziła zarówno Księgarnia Uniwersytecka, jak i kawiarnia „Książką i Kawą”. Z tej okazji przygotowano specjalne promocje i nagrody. Przy zakupie książki (obniżonej w cenie z okazji urodzin o 10%) można było wylosować jedną z dziesięciu wybranych pozycji Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. Kawiarnia przygotowała natomiast nowe pozycje w menu oraz losowanie nagród w postaci siedmiu darmowych kaw, paczek kawy i innych niespodzianek.  

Chcieliśmy podziękować wszystkim tutaj obecnym ciastem, a zespołowi rektorów specjalne przygotowanymi imiennymi bajglami. Mamy bajgla egzotycznego dla pani prof. Anny Jurkowskiej-Zeidler, studenckiego dla pana prof. Arnolda Kłonczyńskiego, kwantowego dla pana prof. Wiesława Laskowskiego oraz zrównoważonego dla pani prof. Sylwii Mrozowskiej - powiedziała Joanna Kamień. - Dla naszego rektora prof. Piotra Stepnowskiego, jako że jest miłośnikiem sztuki, przygotowaliśmy bajgla Amore pel’arte. Dzisiaj dostępne są dla wszystkich w menu.  

a

Księgarnio-kawiarnia to nie tylko przestrzeń, w której można kupić książki, wypić kawę czy zjeść coś dobrego, ale także miejsce do pracy, nauki i spotkań. W marcu to właśnie tam świętowaliśmy Dzień Kobiet podczas zainspirowanego wierszem Wisławy Szymborskiej wydarzenia „Portret Kobiecy”. Niedawno o swojej książce "Etyka przeciwko moralności: foucaultowskie studia nad starożytnością i wczesnym średniowieczem" w Księgarni Uniwersyteckiej opowiadał dr Cezary Rudnicki.  

W ciągu pierwszego roku działania księgarnio-kawiarnia stała się nieodłączną częścią nie tylko Wydziału Nauk Społecznych, ale całego Uniwersytetu Gdańskiego.  

Marcel Jakubowski