Wystawa poświęcona Panamie na WNS UG

fot.

Do końca czerwca br. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego dostępna będzie wystawa poświęcona Panamie. Zobaczymy na niej m.in. obrazy z tradycyjnych tkanin, tzw. molas – wytwarzane przez kobiety z plemienia Kuna. Zachęcamy do poznania niezwykłych i nieoczywistych stron kraju łączącego dwa oceany.

1 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych została otwarta wystawa poświęcona Panamie. Oprócz zdjęć i informacji o Panamie można podziwiać również przykłady tradycyjnej sztuki: obrazy stworzone za pomocą skrawków materiału oraz haftu.

Wystawę otworzył Ambasador Panamy w Polsce - JE Javier Bonagas, który opowiedział o swoim kraju, jego uwarunkowaniach geograficznych, zaangażowaniu w ekologię (kraj ten zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem powierzchni chronionych wód morskich) i ogromnej różnorodności kulturowej (oprócz ludności etnicznej naród panamski tworzą obywatele pochodzenia hiszpańskiego, afrykańskiego, a także z Chin).

W inauguracji wystawy uczestniczyli m.in. Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia - dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG oraz  Dyrektor Instytutu Politologii WNS UG – dr hab. Arkadiusz Modrzejewski, prof. UG.

Wystawę można obejrzeć w rotundzie Wydziału Nauk Społecznych, na poziomie -1, do końca czerwca br. Jej głównym organizatorem jest Ambasada Panamy w Polsce.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG