Dr Katarzyna Pastuszak w gronie artystów reprezentujących Polskę na Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie

Anatomie

Anatomie

Dr Katarzyna Pastuszak z Zakładu Badań nad Sztukami Scenicznymi, który działa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, znalazła się w gronie artystów, którzy będą reprezentować Polskę na topowym wydarzeniu teatralnym – Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie.

Spektakle Katarzyny Pastuszak i polskich artystek na Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie są elementem szerszego bloku prezentacji polskich produkcji teatralnych zatytułowanego Perform[ing] Poland. Perform[ing] Poland to siedem prac performatywnych stworzonych przez performerki, tancerki, aktorki i aktywistki mieszkające w Polsce. Kuratorami programu jest Jarosław Fret i Monika Wachowicz, a głównym organizatorem - Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

W ramach Perform[ing] Poland na Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie zaprezentowane zostaną następujące spektakle: Akty (Aurora Lubos), Anatomie (Natalia Chylińska/Katarzyna Pastuszak), Cztery (Alina Bachara, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska, Monika Wachowicz - Teatr A Part/Teatr Amareya, reż. Marcin Herich), Okruchy (Monika Wachowicz), Przemieszczenie (Anna Steller, Adam Witkowski), Sheol (Monika Wachowicz, Jarosław Fret), Welcome (Aurora Lubos).

Prezentacje odbędą się w dniach 9-11 czerwca 2023 w Artus Contemporary Art Studio w Budapeszcie.

Polskie spektakle pojawią się w gronie innych wybitnych zespołów i twórców teatralnych, jak np. Dimitris Papaioannou, Jan Fabre, Tadashi Suzuki, Teatr Complicité, Eugenio Barba czy Romeo Castellucci.

Spektakl Anatomie autorstwa Katarzyny Pastuszak i Natalii Chylińskiej prezentowany był dotąd w ramach takich prestiżowych wydarzeń, jak Yokohama Performing Arts Meeting 2022 i prezentowany będzie w listopadzie na Houston Fringe Festival 2023. Natomiast spektakl Cztery w reż. Marcina Hericha, z udziałem Katarzyny Pastuszak, był w programie głównym Polskiej Platformy Tańca 2019.

Więcej informacji:

https://mitem.hu/en/programme/performances

https://artus.hu/2022/11/04/perorming-poland/

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG