Zostań wolontariuszem na EuroSkills Gdańsk 2023

grafika

Jesteś osobą komunikatywną, odpowiedzialną, uśmiechniętą i dobrze zorganizowaną? Znasz język angielski na poziomie minimum B2? Jeśli tak, zostań wolontariuszem EuroSkills Gdańsk 2023, pierwszych w Polsce zawodów młodych profesjonalistów walczących o miano najlepszych w swojej profesji. Wydarzenie odbędzie się już we wrześniu. 

Po raz pierwszy Polska, a dokładniej Gdańsk, jest gospodarzem EuroSkills - największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności młodych ludzi.

Już we wrześniu 2023 Gdańsk powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów z 30 krajów w wieku poniżej 25 lat. Spotkają się tu, by wziąć udział w konkursach i pokazach z 42 różnych umiejętności i kategorii zawodowych. Spodziewanych jest około 100 tys. uczestników wydarzenia z całej Polski i z zagranicy.

-  Przed nami wielkie mistrzostwa zawodowe, nowych kompetencji i zawodów przyszłości w Gdańsku. Wydarzenie to nie tylko szansa dla uczniów szkół branżowych czy techników, ale też studentów uczelni wyższych – mówi dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. - Odwiedzający będą mogli obserwować zawodników w akcji, a także wypróbować umiejętności związane z zawodem podczas licznych pokazów „Try-a-Skill”.

Zadania wolontariuszy

Wolontariusze potrzebni są w dniach 2-10 września 2023 r. Do ich zadań należeć będzie m.in opieka nad ok. 200 dziennikarzami z 30 krajów, obsługa media center, informowanie o bieżących wydarzeniach, wsparcie w kontaktach dziennikarzy z zawodnikami.

Organizatorzy zapewniają uczestnictwo w europejskiej olimpiadzie umiejętności zawodowych, wsparcie merytoryczne, dobrą atmosferę, certyfikat (mikropoświadczenia europejskie EuroSkills Gdansk 2023) nocleg oraz wyżywienie.

EuroSkills Gdańsk 2023, którego partnerem jest Uniwersytet Gdański, organizują Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), WorldSkills Polska, WorldSkills Europe, Miasto Gdańsk i AMBEREXPO Gdańsk.

Więcej: https://euroskills2023.org/pl/home-polski/

FB: https://www.facebook.com/EuroSkills2023Gdansk

Oficjalny spot promujący EuroSkills Gdańsk 2023: https://youtu.be/5eFfPhiyFuc

EMW/Zespół Prasowy UG