"Smart Working”. Międzynarodowe seminarium na WPiA UG

Omówienie zagadnień związanych ze Smart Working, a w szczególności analiza jego regulacji we Włoszech oraz perspektyw ochrony smart pracowników w erze digitalizacji przed i po globalnej pandemii Covid-19 – to cel "Smart Working (THE DISCIPLINE OF SMART WORKING IN ITALY)", seminarium, które odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Seminarium dotyczące elastycznej organizacji pracy jest efektem wspólnego projektu (The Perspectives on Protection of Smart Workers in the Era of Digitization, Before and After the Covid-19 Global Pandemic” oraz “The impact of systems based on A.I. (artificial intelligence) on Employment Law: new challenges and new protections”) prowadzonego przez Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Sapienza w Rzymie.

Wzięli w nim udział wybitni naukowcy m.in. prof. Domenio Mezzacapo, dr. Fabrizio Ferraro, dr. Dario Calderara z dziedziny prawa pracy i administracji, którzy zaprezentowali wyniki swoich badań oraz podzielili się praktycznymi wskazówkami.

W seminarium uczestniczyli również doktoranci z Uniwersytetu Sapienza w Rzymie: tj. Gianluca Giampa oraz Flaminia de Giuli, którzy odbywają na WPiA UG trzymiesięczny staż.

- Celem seminarium było omówienie zagadnień związanych ze Smart Working, a w szczególności analiza jego regulacji we Włoszech oraz perspektyw ochrony smart pracowników w erze digitalizacji przed i po globalnej pandemii Covid-19. Dodatkowo poruszone zostaną kwestie związane z wpływem systemów opartych na sztucznej inteligencji na prawo pracy, nowe wyzwania oraz środki ochrony – mówi dr hab. Monika Tomaszewska, prof. UG z Katedry Prawa Pracy WPiA UG. – Bez wątpienia była to doskonała okazja do wymiany poglądów, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów z ekspertami w tej dziedzinie.

Wydarzenie miało miejsce 22 czerwca 2023 r.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG