Naukowcy UG laureatami 37. konkursu NCN

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listę laureatów XXXVII konkursu na projekty badawcze w ramach programów OPUS 19 i PRELUDIUM 19. Wśród laureatów znaleźli się m.in. naukowcy Uniwersytetu Gdańskiego.

Kierownicy projektów (z ramienia uczelni):

dr Justyna Nawrot
dr Grzegorz Piotrowski
prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn
dr hab. Łukasz Haliński
dr hab. Paulina Czaplewska, prof. UG
dr hab. Katarzyna Smolarz
prof. dr hab. Wojciech Tylmann
prof. dr hab. Tomasz Puzyn
dr Paweł Niedziałkowski
mgr inż. Alicja Pakiet
mgr Anna Podciborska
mgr Julia Balcerowska
mgr Andrzej Lewna

OPUS to konkurs adresowany do wszystkich naukowców, bez względu na posiadany staż badawczy i stopień naukowy, w którym można ubiegać się o finansowanie projektu badawczego, w tym również zakładającego zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej. Uniwersytet Gdański złożył 63 wnioski w ramach tego konkursu. Wśród laureatów znalazło się 9 pracowników Uniwersytetu Gdańskiego a 4 projekty będą realizowane w konsorcjach, w których Uniwersytet Gdański jest Partnerem.  Łączna kwota pozyskanego finansowania dla UG to 7 015 132,00 zł.

PRELUDIUM to konkurs skierowany do osób rozpoczynających karierę naukową i nieposiadających stopnia doktora, w którym można się ubiegać o przyznanie środków pieniężnych na realizację projektu, którego zespół badawczy składa się z maksymalnie trzech osób - w tym kierownika projektu i opiekuna naukowego. Uniwersytet Gdański złożył 39 wniosków w ramach tego konkursu, 4 wnioski otrzymały finansowanie na łączną kwotę 551 928,00 zł.

Szczegóły poniżej:

Załącznik Rozmiar