„Laur Hydrografa” dla Wydziału Oceanografii i Geografii

Laur Hydrografa

Podczas Krajowych Obchodów Światowego Dnia Hydrografii (WHD 2023) Wydział Oceanografii i Geografii UG wspólnie z Wydziałem Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW został uhonorowany nowo ustanowioną nagrodą „Laur Hydrografa”. 30 czerwca br. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku spotkali się przedstawicieleMarynarki Wojennej, samorządów, uczelni i przedsiębiorstw. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Hydrography – underpinning the digital twin of the ocean

W trakcie wydarzenia prezentowano nowoczesne metody wykorzystywane w hydrografii. Spotkanie było również doskonałą okazją do dyskusji przedstawicieli instytucji badawczych, dydaktycznych oraz prywatnych zajmujących się kształceniem w zakresie hydrografii lub korzystających z metod hydrograficznych.

Po raz pierwszy wręczono "Laur Hydrografa" - wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia w działalności hydrograficznej. W tym roku statuetką nagrodzono Wydział Oceanografii i Geografii UG i Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW. Obydwa wydziały zostały docenione za szczególny wkład w kształcenie hydrografów poprzez utworzenie wspólnego kierunku studiów inżynierskich Hydrografia morska. Otrzymana nagroda to szczególny wyraz uznania dla pracy wszystkich osób zaangażowanych zarówno w powstanie, jak i w prowadzenie kierunku.

oprac. MJ/ZP