Dr Paweł Atroszko wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa 2020

Dr Paweł Atroszko

Dr Paweł Atroszko z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał wyróżnienie w kategorii „Opiekun Naukowy Roku” w Ogólnopolskim Konkursie  StRuNa 2020 dla najlepszych kół naukowych, organizowanym przez Studencki Ruch Naukowy pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżnienie to dr Paweł Atroszko otrzymał za opiekę nad Kołem Badań Psychologicznych „Experior” działającym przy Instytucie Psychologii UG. Trafiło w jego ręce już po raz drugi, przypomnijmy, że pierwsze wyróżnienie dr Atroszko otrzymał w 2017 roku. Z kolei w 2018 roku Koło otrzymało I Nagrodę w kategorii Koła roku.

Koło Badań Psychologicznych „Experior” istnieje i działa prężnie od 2015 roku, dbając o rozwój dorobku naukowego Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jego członkowie przyczynili się do wielu zasług, m.in.:

• przygotowali 36 publikacji naukowych, w tym (w ciągu dwóch ostatnich lat) 11 z listy MNISW oraz 4 ze wskaźnikiem Impact Factor o łącznej wartości IF równej 10,632 (co w naukach społecznych jest dużym osiągnięciem zwłaszcza na tym etapie kariery naukowej studentów)
  • przedstawili 26 wystąpień na krajowych konferencjach naukowych i 29 na międzynarodowych
  • uzyskali 73 stypendia i nagrody, w tym dwa Diamentowe Granty z MNiSW
  • odbyli 4 staże w renomowanym zagranicznym ośrodku naukowym
  • pracowali przy realizacji 3 międzynarodowych projektów naukowych i kilkunastu krajowych
  • aplikowali z projektami m.in. do Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii oraz do MNiSW
  • absolwenci z Koła zasilają szeregi doktorantów i z sukcesem aplikują o granty z NCN (np. Paulina Golińska czy Julia Balcerowska)

Więcej informacji o działalności koła naukowego „Experior” na stronie www.

Dodane przez Biuro Rzecznika Prasowego