AZS Lider Camp Wilkasy 2023

grafika

Tego jeszcze nie było! AZS poszerza swoją ofertę dla młodych działaczy, stawiających pierwsze kroki w sporcie akademickim. Na początku września w ośrodku AZS w Wilkasach odbędzie się pierwsza edycja AZS Lider Camp. Obóz jest kierowany do członków AZS, którzy nie ukończyli 25. roku życia. Wydarzenie zaplanowano na 4 – 10 września br. W programie znalazły się cztery moduły szkoleniowe – każdy uczestnik wybierze obszar tematyczny, który będzie zgłębiał podczas wykładów i warsztatów. Wszystkich chętnych studentów Uniwersytetu Gdańskiego prosimy o kontakt z klubem pod adresem azs@ug.edu.pl

O tym, co było inspiracją do zorganizowania wydarzenia, oraz o tym, czego mogą spodziewać się jego uczestnicy, opowiedział pomysłodawca nowej inicjatywy – Krzysztof Pszczółka, prezes AZS Politechniki Krakowskiej.

Skąd pomysł na organizację AZS Lider Camp?

– Wywodzę się z AZS i działam w AZS, ale w trakcie studiów miałem długi epizod w samorządności studenckiej. Dzięki temu dość szeroko patrzę na całą działalność organizacyjną w środowisku akademickim i jej aktualny stan. Bez wątpienia jednym z największych wyzwań po pandemii jest spadająca liczba działaczy w środowisku studenckim, co odczuwamy również w samym AZS-ie. Samorządy studenckie starają się przyciągać do siebie ludzi szeroką ofertą rozwoju, szkolenia się w różnych obszarach, a przede wszystkim potrafią skutecznie przedstawić cele i wartości, które się z tym wiążą. Korzystając więc z dobrych praktyk i know-how, postanowiliśmy zorganizować AZS Lider Camp, który jest inspirowany m.in. obozem „POLIgon” organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych. Naszym celem jest opracowanie kompleksowych programów szkoleniowych, które pozwolą mniej doświadczonym AZS-iakom na zdobycie wiedzy i nowych umiejętności. Dzięki temu nabiorą oni pewności siebie i chętniej będą podejmować się nowych wyzwań i zadań. Wierzymy, że pomoże to w zbudowaniu silnych struktur w wielu klubach uczelnianych.

Czego mogą się spodziewać uczestnicy AZS Lider Camp? Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

– Uczestnicy AZS Lider Camp mogą się spodziewać przede wszystkim merytorycznych paneli szkoleniowych na wysokim poziomie. Większość z nich będzie prowadzona w formie warsztatowej. Chcemy wśród młodych ludzi pobudzić pasję i kreatywność. Zależy nam na tym, aby mogli oni w kompleksowy sposób przygotować się do działalności w strukturach AZS i wyspecjalizować się w konkretnym obszarze. Poza tym istotną dla nas kwestią jest to, aby uczestnicy poznali się między sobą, dobrze zintegrowali i nawiązali nowe znajomości. Stąd też dołożymy wszelkich starań, aby każdy wieczór był wypełniony atrakcjami i integracją. Będzie intensywnie!

Co oferuje program AZS Lider Camp?

– Program obozu AZS Lider Camp przewiduje cztery ścieżki rozwoju. Są to: finanse, promocja i media społecznościowe, organizacja wydarzeń sportowych oraz kształtowanie umiejętności liderskich. Ponadto pierwszego dnia wszyscy obozowicze przejdą wstępny blok szkoleniowy dotyczący budowania zespołu. Ma on na celu integrację i zapoznanie się między sobą. Uchylę również rąbka tajemnicy i zdradzę, że w trakcie całego obozu uczestnicy będą rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych oraz grach integracyjnych, które zostaną przygotowane przez kadrę obozową.

Kto poprowadzi szkolenia w ramach wspomnianych paneli?

– Szkolenia będą prowadzone przez osoby z różnych środowisk. Będą to zarówno przedstawiciele Akademickiego Związku Sportowego, jak również samorządności studenckiej. Zależy nam na tym, aby obozowicze mieli możliwość spojrzenia na tematykę swojej ścieżki z różnych perspektyw. Ze swojej strony mogę zapewnić, że do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych szkoleniowców, którzy mają ogromne doświadczenie w działalności oraz bardzo dobre referencje.

Więcej na stronie lider.azs.pl.

Piotr Walczak

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG