„Aktywny Uniwerek 2023” – zajęcia dla dzieci pracowników UG

Wakacje to z jednej strony czas relaksu i odpoczynku, ale z drugiej spore wyzwanie logistyczne polegające na zapewnieniu atrakcji i opieki dzieciom. Z inicjatywą rozwiązania tego problemu po raz kolejny wyszli pracownicy Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG: Małgorzata Aftańska, Agnieszka Heimrath oraz Wojciech Pawicki.

„Aktywny Uniwerek” to tradycyjna już inicjatywa CWFiS oraz KU AZS UG polegająca na prowadzeniu wakacyjnego kursu dla dzieci pracowników Uniwersytetu. W tym roku odbyły się dwa turnusy o profilu artystyczno-rekreacyjnym oraz jeden o profilu piłkarskim. Dzięki temu 50 dzieci w wieku 8 – 12 lat miało okazję spędzić miło czas nie tylko integrując się ze sobą, ale także biorąc udział w zajęciach tematycznych prowadzonych zarówno w obiektach UG, jak i w podczas wycieczek terenowych. Sporym zainteresowaniem cieszyły się między innymi zajęcia z tworzenia trójwymiarowych obrazów z włóczki, własnej biżuterii i maskotek, a także wyjścia do jump city, kina czy na kręgle.

– Bardzo nas cieszy, że pracownicy sami wychodzą z inicjatywą zajęć wykraczających nieco poza nasze klasyczne usługi. Kursy wakacyjne po raz kolejny okazały się strzałem w dziesiątkę i udowodniły, że warto wspierać wszelkie działania mające na celu ułatwienie życia naszym pracownikom. Część uczestników brała udział w zeszłorocznej edycji, co bardzo nas cieszy, ponieważ pokazuje, że pragną do nas wracać. Mogę zdradzić, że osoby prowadzące kurs już teraz tworzą plany na przyszłoroczną przygodę – mówi Z-ca Dyrektora CWFiS UG Tomasz Aftański.  

 

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zajęć praktycznych.

 

AZS UG/oprac. Zespół Prasowy UG