Marine Data Literacy – trwają zapisy na kurs SEA-EU na Uniwersytecie w Splicie

Wykłady i warsztaty o pozyskiwaniu, analizie i wykorzystywaniu danych nt. środowiska morskiego poprowadzą naukowcy z uczelni SEA-EU. Trwają zapisy na trzecią edycję Marine Data Literacy  kursu BIP, który odbędzie się częściowo online i częściowo na Uniwersytecie w Splicie.

Kurs składa się z dwóch części: zdalnej i stacjonarnej. Pierwsza odbędzie się w październiku i listopadzie br., natomiast druga w grudniu br. na Uniwersytecie w Splicie (Chorwacja). Podczas zajęć online uczestnicy z uczelni SEA-EU poznają wiarygodne źródła informacji nt. środowiska oraz sposoby zarządzania dużą ilością danych. Natomiast podczas części stacjonarnej studenci nabędą praktycznych umiejętności związanych z obsługą programów SNAP, QGIS czy ArcGIS.  

Ukończenie Marine Data Literacy jest równoznaczne z ukończeniem przedmiotu wartego 3 punkty ECTS na UG. Kurs jest przeznaczony dla osób, których kierunek studiów związany jest z morzem lub środowiskiem. Zapisy trwają do 15 września. 
 
Więcej informacji o tym, jak dokonać rejestracji, w materiałach informacyjnych o kursie.
Dodatkowych informacji o kursie udziela lokalny koordynator UG: dr Aleksandra Dudkowska, aleksandra.dudkowska@ug.edu.pl.
Załączniki
Załącznik Rozmiar
Informacja dla studentów 142.73 KB
oprac. MJ/ZP, film Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej