O życiu na dnie morza - Szkoła Letnia Deep Sea Chat

Deep

Warsztaty i wykłady na temat tajemnic morskich mikroorganizmów ruszą już 22 sierpnia na Wydziale Biologii UG oraz w Bibliotece UG. Podczas czterodniowej szkoły letniej naukowcy z całej Europy opowiedzą m.in. o funkcjonowaniu ekstremofilów – organizmów przystosowanych do życia w skrajnych zakresach zmienności czynników środowiskowych.

Zaproszeni goście to wysokiej klasy specjaliści z zakresu mikrobiologii głębin morskich, metagenomiki oraz analiz strukturalnych białek. Wykłady oraz warsztaty mają charakter otwarty dla wszystkich studentów, doktorantów i młodych badaczy - zapowiada dr n. med. Anna Kaczorowska z Wydziału Biologii.

Między 22 a 25 sierpnia o życiu na dnie morza opowiedzą naukowcy z Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Francji. Deep Sea Chat to 11 wystąpień i warsztatów laboratoryjnych, które zostały zorganizowane w ramach projektu INDEPTH.

Więcej informacji i formularz rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia.

oprac. MJ/ZP