Polska premiera filmu tańca „Home” w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy 2023

fot.

Mat. własne Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy

Pracownia Badawcza Between.Pomiędzy, pod kierunkiem dra hab. Tomasza Wiśniewskiego, prof. UG z Zakładu Badań nad Sztukami Scenicznymi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, zaprasza na polską premierę filmu tańca „Home” („Dom”) w reżyserii amerykańskiej choreografki Sue Schroeder i filmowca Adama Larsena, z udziałem tancerzy i performerów z USA, Kolumbii, Izraela i Francji oraz dwóch gdańskich artystek – Katarzyny Pastuszak z Zakładu Badań nad Sztukami Scenicznymi UG i Natalii Chylińskiej. 

Projekcja filmu odbędzie się 8 września 2023 roku o godz. 20:00 w Teatrze Leśnym w Gdańsku; towarzyszyć jej będzie performans site-specific dialogujący z wątkami „Home”, z wykonywaną na żywo muzyką Christiana Meyera. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy 2023. Głównymi partnerami są Teatr Amareya i Gdański Archipelag Kultury.

Film „Home” autorstwa Sue Schroeder i Adama Larsena to poetycka narracja o doświadczaniu miejsca – wspólnego dla ciał-w-ruchu, ciał ludzkich i więcej-niż-ludzkich. Fundamenty ludzkiej egzystencji – dom, ciało i natura – są ze sobą zrośnięte. Przenikające się historie, wspomnienia, melodie oraz ruchy świata materialnego ujawniają splot „my”. „Home” wyrasta z potrzeby kultywowania czułości wobec ziemi w niezbędnym procesie uzdrawiania relacji człowieka z naturą. Zdjęcia do filmu realizowane były w 2022 roku we Francji i w Polsce. 

Film „Home”

Reżyseria: Sue Schroeder (USA), Adam Larsen (USA) 

Muzyka: Christian Meyer (Belgia/Francja)

Występują: Natalia Chylińska (Polska), Juana M. Farfan (Kolumbia/USA), Gilad Jerusalmy (Izrael), Coralie Neuville (Francja), Katarzyna Pastuszak (Polska), Thierry Sterckval (Belgia/Francja), Sarah Turquety (Francja).

Światowa premiera: wrzesień 2022, Abbey of Beaulieu-en-Rouergue, Ginals, Francja

Film „HOME” został zakwalifikowany do:

Houston Cinema Arts Festival 2023 (Houston, Texas, USA)

American Dance Festival Movies By Movers 2023(Raleigh/Durham, North Carolina, USA)

Festival Internacional VideoDanza BA 2023 (Buenos Aires, Argentyna)

Docs Without Borders International Film Festival 2023

Dubai Independent Film Festival 2023 (Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Nashville Independent Filmmakers Festival 2023 (Nashville, USA)

Cleveland Arthouse Film Awards 2023 (Cleveland, USA)

Performans site-specific towarzyszący premierze filmu „Home”

Występują: Natalia Chylińska, Coralie Neuville, Katarzyna Pastuszak, Thierry Sterckval, Sarah Turquety

Muzyka na żywo: Christian Meyer

 

Zapraszamy 8 września 2023 o godz. 20:00 do teatru Leśnego w Gdańsku. O godz. 20.00 rozpocznie się performans + „Home” film artystyczny/film taneczny.

 

Mat. własne Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG