Kurs języka chińskiego. Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza!

Pixabay

Trwają zapisy na kursy języka chińskiego organizowane przez Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego. Każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno poczatkujący, jak i zaawansowani. W ofercie jest również specjalny kurs dla dzieci. Lektoraty są prowadzone wyłącznie przez nauczycieli z Chin przygotowanych zawodowo do nauczania cudzoziemców. Poprzez stronę internetową można zapisać się na lekcje indywidualne i prowadzone w niewielkich grupach w godzinach elastycznie dopasowanych do możliwości uczestników kursów.

Umiejętność posługiwania się językiem chińskim staje się coraz bardziej poszukiwana na rynku pracy. Jest także wymagana w przypadku starań o uzyskania stypendium studenckiego lub naukowego w Państwie Środka.

Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego jest jedną z zaledwie kilku podobnych jednostek w Polsce. Jest także jedną z niewielu instytucji w Europie, która jest certyfikowanym centrum egzaminów z języka chińskiego. Najbliższy egzamin odbędzie się 26 listopada 2023 roku. Ze szczegółowymi zasadami przystąpienia do egzaminów można się zapoznać na stronie naszego chińskiego partnera www.chinesetest.cn.

W przygotowaniu jest nowa oferta zajęć dotycząca odkrywania nowych doznań i docenienia tradycyjnych wartości, metod myślenia, stylu życia, przekonań i zwyczajów kultury chińskiej.

Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego od września 2015 roku propaguje język chiński i chińską kulturę w lokalnych społecznościach, korzystając z dyplomowanej kadry chińskiej i zaangażowania pracowników Uniwersytetu Gdańskiego na czele z dyrektor dr Magdaleną Łagiewską. W tym roku zakres działania poszerzył się o współpracę z Gdańskimi Szkołami Autonomicznymi. Najważniejszymi partnerami Uniwersytetu Gdańskiego ze strony chińskiej są: Uniwersytet Chińskiej Akademii Nauk Społecznych (University of Chinese Academy of Social Sciences), Centrum Edukacji Językowej i Współpracy (Center for Language Education and Cooperation) oraz centrum certyfikacji egzaminów z języka chińskiego Chinese Testing International Co., Ltd.

logo
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG