Spotkanie autorskie z Profesorem Michałem Rusinkiem

autorka grafiki: Milena Szabat

3 października o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się spotkanie z dr hab. Michałem Rusinkiem, prof. UJ, autorem książki Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej. Z wieloletnim sekretarzem Noblistki, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitnym literaturoznawcą i tłumaczem rozmawiać będzie Dyrektorka Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego Joanna Kamień. W trakcie spotkania i po nim będzie można nabyć książki Michała Rusinka i Wisławy Szymborskiej.

Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Gdański, ACK UG Alternator, Księgarnia Uniwersytecka i kawiarnia Książką i Kawą.

Wcześniej, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024, dr hab. Michał Rusinek, prof. UJ wygłosi wykład inauguracyjny. O godzinie 11.00 – bezpośrednio po uroczystości – zapraszamy na wernisaż wystawy Wisława Szymborska: kolaż gdański do sali wystawowej Biblioteki UG. Zwieńczeniem uroczystego dnia będzie spektakl Szymborska: kolaż – wydarzenie performatywne nagrodzone Grand Prix Studenckiej Wiosny Teatralnej (2023), które odbędzie się o godz. 19.00 w sali głównej na 1. piętrze Biblioteki UG.

MICHAŁ RUSINEK

wykłada (literaturoznawstwo na UJ), przekłada (książki) i układa (wierszyki, piosenki, felietony).

Urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.

Źródło: michalrusinek.pl

oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy