Szkolenie CBA w ramach współpracy z UG

dr Piotr Zieliński

W ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) w Lucieniu odbyło się seminarium pt. „Uczciwość warunkiem sprawnego państwa”, podczas którego referat pt. „Jak chronić CBA, czyli kilka słów o walce z pomówieniami okiem Temidy” wygłosił radca prawny dr Piotr Zieliński, nauczyciel akademicki naszej uczelni oraz Dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu ekspertów z różnych ośrodków akademickich w Polsce. Współpraca z CBA jest prowadzona w związku z realizacją porozumienia zawartego przez naszą Uczelnię z wyżej wymienioną służbą specjalną.

- Współpraca z CBA jest nowym obszarem działalności Uniwersytetu Gdańskiego, który niewątpliwie ma duże znaczenie dla obu stron. Nasza Uczelnia, a co za tym idzie jej pracownicy, angażują się w ważną i społecznie doniosłą aktywność wyżej wymienionej służby specjalnej. Powyższym celom służył mój udział w seminarium zorganizowanym w Lucieniu - powiedział dr Piotr Zieliński. - Wyrażam nadzieję na dalszą tak owocną kooperację i dziękuję Szefowi CBA za zaproszenie. Nie bez znaczenia jest nasza aktywność na polu organizacji kursów i szkoleń, którą chciałbym rozwijać w ramach współpracy z CBA. Przypominam, że wśród innych podmiotów, które zostały naszymi partnerami są: Prokuratura Regionalna w Gdańsku, Sąd Apelacyjny w Gdańsku, Sąd Okręgowy w Gdańsku, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku oraz inne. Podkreślam – w moim przekonaniu Uniwersytet Gdański staje się jednym z najsilniejszych ośrodków szkoleniowych w Polsce.

Szkolenie odbyło się w dniach w dniach 18-19 września 2023 roku.

oprac. zp