Dzień Informacyjny - Nauka

Welcome Centre UG gościło nowozatrudnionych nauczycieli akademickich, którzy rozpoczęli swoją przygodę z nauką w Uniwersytecie Gdańskim w nowym roku akademickim 2023/2024. Spotkanie pod hasłem „Dzień Informacyjny - Nauka” odbyło się po raz pierwszy z inicjatywy Dyrektorki Biura Nauki dr Katarzyny Świerk, która w imieniu władz rektorskich przywitała nowozatrudnionych pracowników w społeczności Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem spotkania było przede wszystkim przedstawienie jednostek organizacyjnych, które wspierają badania naukowe w naszej uczelni, co znacznie ułatwi pierwsze kroki przy realizacji projektów badawczych.

- Rozwój naukowy nie jest możliwy bez indywidualnego zaangażowania badaczek i badaczy, a my jesteśmy po to, żeby na tej drodze Państwa wspierać  - zapewniła Dyrektor Biura Nauki dr Katarzyna Świerk.

Podczas dnia informacyjnego przedstawiciele Biura Nauki, Biura Wsparcia i Przygotowania Projektów - Inkubatora Projektowego oraz Biura Wsparcia Realizacji Projektów przekazali najważniejsze informacje przydatne w pracy naukowo‑badawczej. Była to szansa na poznanie członków zespołu wspierającego działalność badawczo-rozwojową i nawiązanie pierwszych kontaktów.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję wysłuchać prezentacji pracowników Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego, które dotyczyły najważniejszych funkcjonalności repozytorium UG oraz kwestii zarządzania danymi badawczymi.

oprac. ZP/ fot. Dagmara Wójcik – Fudalewska