Spotkanie z prof. dr. hab. Jackiem Zauchą w Ratuszu Staromiejskim

plakat

Na spotkanie z prof. dr. hab. Jackiem Zauchą - Laureatem Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza w kategorii nauk humanistycznych i społecznych za wybitne osiągnięcia naukowe dotyczące opracowania metodologii badania rozwoju przestrzennego obszarów morskich - zaprasza Nadbałtyckie Centrum Kultury wraz z Gdańskim Towarzystwem Naukowym. Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie obecności do 10 listopada br.

Prof. Jacek Zaucha na spotkanie, które odbędzie się 23 listopada (godz. 18:00) w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35), przygotował wykład popularnonaukowy oraz sesję Q&A. Część ta nosi tytuł: Przestrzeń terra incognita?.

O przestrzeni jako temacie badawczym prof. ekonomii z Wydziału Ekonomicznego UG dyskutował będzie z dr. hab. Jarosławem Czochańskim, dr. Markiem Stępą oraz dr. Wiktorem Szydarowskim.

Zainteresowane osoby proszone są o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do 10 listopada 2023 r. pod adresem sekretariat@nck.org.pl lub telefonicznie 58 326 10 10.

---------------------------------------------

Prof. dr hab. Jacek Zaucha - Profesor ekonomii na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, od lat współpracujący z Instytutem Morskim Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, jest twórcą podwalin ekonomii przestrzennej obszarów morskich, autorem pierwszych na świecie publikacji na ten temat. Jego badania koncentrują się wokół zagadnień planowania i zagospodarowania przestrzennego, rozwoju przestrzennego, rozwoju obszarów morskich, spójności terytorialnej, polityki spójności UE oraz integracji bałtyckiej. Jest współtwórcą Agendy Terytorialnej UE 2020, Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju. Kierował również przygotowaniem pierwszego polskiego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich. W Uniwersytecie Gdańskim pełni m.in. funkcję Kierownika Katedry Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego, Senatora, członka Rady Dyscypliny.  Prof. dr hab. Jacek Zaucha jest ekspertem Narodowego Centrum Nauki, członkiem Prezydium Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk, Rady Naukowej Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego PAN, Pomorskiej Rady Inwestycyjnej ds. Instrumentów Zwrotnych oraz Pomorskiego Forum Terytorialnego przy Marszałku woj. Pomorskiego. Pełnił funkcje przewodniczącego Komitetu Zagospodarowania i Planowania Przestrzennego Regionu Bałtyckiego, jak również vice Sekretarza tej sieci współpracy.

Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG