Dr Piotr Zieliński laureatem konkursu Rising Stars 2023

grafika

Radca prawny, adiunkt w Katedrze Organizacji i Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń UG - dr Piotr Zieliński został jednym z 10 laureatów konkursu „Rising Stars. Prawnicy - liderzy jutra 2023”.

Dziesięć nagród głównych i pięć nagród specjalnych wręczono podczas gali Rising Stars, która odbyła się 14 listopada br. w Warszawie.

Do XII edycji konkursu zgłoszonych zostało 171 osób. 9 października br. kapituła wyłoniła 35 osób nominowanych, wyróżniających się wiedzą, pracą na rzecz społeczeństwa i państwa prawa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w działaniach zawodowych.

Jednym z 10 laureatów konkursu został 32-letni radca prawny, doktor nauk prawnych i adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim, który specjalizuje się w prawie medycznym, członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową „Pomóż Dziecku Wyzdrowieć”, laureat wielu tytułów i nagród, wśród których znalazły się m.in.: „Nauczyciel akademicki roku” w konkursie "Nauczyciel na Medal”, Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena za 2017 rok oraz obecna nagroda Rising Star.

- Otrzymanie tej prestiżowej nagrody jest dla mnie bardzo ważne. Jestem zaszczycony i bardzo szczęśliwy, że moje zaangażowanie w wykonywanie zawodu radcy prawnego, działalność naukowa i dydaktyczna oraz praca na stanowisku dyrektora Centrum Kursów i Szkoleń naszej Uczelni zostały tak bardzo docenione. Kapituła, którą tworzyli m. in. Prezes Krajowej Izby Radców Prawnych czy Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, podjęła decyzję, która sprawiła, że czuję nie tylko wielką radość i motywację, ale także zobowiązanie do sumiennego podążania „swoją drogą”. Jeszcze raz wszystkim dziękuję  - mówi dr Piotr Zieliński z UG.

grafika
EMW/Zespół Prasowy UG