Znak Jakości dla Uniwersytetu Gdańskiego

1

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności przyznała Uniwersytetowi Gdańskiemu Znak Jakości dla organizacji goszczącej i wiodącej. Projekty EKS będą realizowane przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UG.

Znak Jakości to certyfikat przyznawany przez Narodową Agencję Europejskiego Korpusu Solidarności, który potwierdza, że organizacja spełnia wszelkie standardy programu. Znak Jakości wskazuje, że organizacja zapewnia młodym ludziom możliwość udziału w projektach o wysokiej jakości oraz silnym wymiarze solidarnościowym, w zgodzie z wartościami i celami Europejskiego Korpusu Solidarności.

Każda organizacja, instytucja czy firma, która chce zaangażować się w projekty wolontariatu, musi posiadać Znak Jakości. Obowiązek ten nie dotyczy organizacji, które chcą wspierać młodych ludzi w realizacji Projektów Solidarności.

Uniwersytet Gdański otrzymał Znak Jakości jako organizacja goszcząca i wiodąca. Certyfikat zachowuje ważność do 31.12.2027 roku.

Profile odznaczonych organizacji publikowane są w Europejskim Portalu Młodzieżowym pod numerem OID: E10208934, na stronie  https://europa.eu/youth/volunteering/organisations_en.

Organizacja uhonorowana Znakiem Jakości automatycznie otrzymuje również dostęp do Systemu Administracji i Wsparcia PASS. Jest to narzędzie Komisji Europejskiej, które umożliwia organizacjom rekrutację uczestników do dofinansowanych projektów, a potencjalnym wolontariuszom/stażystom/pracownikom wyszukanie aktualnych możliwości wyjazdów.

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy